Gündem

15 Temmuz gecesi sela okuduğu için darp edilen müezzin o kara geceyi anlattı

İzmir’de, Fetullahçı Terör Örgütü’nün FETÖ darbe teşebbüsü gecesi sela okuduğu için darp edilen emekli müezzin Mehmet Kuzgun, darbe teşebbüsünün dördüncü senesinde o kara geceyi anlatarak, 15 Temmuz’un unutulmaması gerektiğini vurguladı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe teşebbüsünde bulunduğu 15 Temmuz gecesi İzmir Narlıdere Kutlu Yalvaç Camisi’nde sela okuduktan sonra 3 şahıs tarafından darbedilen müezzin Mehmet Kuzgun, o gece yaşananları anlattı. Alçak darbe teşebbüsünün önlenmesinin ardından devlet övünç madalyası ve gazilik beratı da alan Mehmet Kuzgun, bir zaman daha misyon yaptıktan sonra emekli olarak memleketi Manisa’ya yerleşti. Evinde İHA’ya özel söylemelerde bulunan Kuzgun, “15 Temmuz gecesi bize saat 01.00 sıralarında memleketimizde darbe teşebbüsü olduğunu söylediler. Diyanet İşleri Başkanımızdan yönerge geldi. Darbenin önlenmesi emeliyle sela verilmesi istendi. Biz de o gece camiye giderek saat 01.40 sıralarında sela verdim. Sela verdikten sonra dışarıya çıktım. Caminin hemen önünde 3 şahıs vardı. Bana ‘ne yapıyorsunuz’ diye sordular. Ben de ‘darbe yapılıyor, darbeyi önlemek için biz de sela veriyoruz. Bize Cumhurbaşkanımızdan, Diyanet İşleri Başkanımızdan verilen emri yerine getiriyoruz’ dedik. Onlar da bana ‘Siz bu darbeyi önleyemezsiniz, biz bu darbeyi yapmaya devam edeceğiz. Biz darbe için buraya geldik’ dediler. Biz de ‘hayır bu darbe önlenecek. Biz bu vatan için yaşıyoruz. Kanımızın son damlasına kadar vermeye hazırız’ dedik. Bir anda erkek olan benim boşluğuma yumruk vurdu. Soluksuz kaldım. Eğilince kadının elinde kaldırım taşı vardı. O taşla benim sırtıma vurmaya başladı. Çok fazla darbe aldım. Her tarafım çürüdü. Gözlüklerim kırıldı, kan içerisinde kaldım. Hazırlıksız tutuldum. Zati bizde bayana el kalkmaz. Bayanlar bizim başımızın tacı, bizlerin anneleridir. Bu surattan bayana el kaldırmadım. Sonradan konutuma doğru giderken tekerrür tuttular ve darp ettiler. O gece biz Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesine gittik. Film sürüklendik. 10 gün işgöremez raporu aldım. Daha sonra şikayetçi olduk. Duruşmada ‘Öğretmenimize söz söylemedik. Yalnızca itişme oldu’ dediler ama işin reeli öyle değildi. Gelip özür dilediler. Yalnızca Mehmet Kuzgun’dan özür dilemek değil bu iş. Caminin sırçalarını kırdılar. Burası Allah’ın mescitleridir.Bu sırçaların kırılması bile tüm Müslümanlara darbedir. Yeniden aynı vaziyetle karşılaşsam, bayrağımıza, vatanımıza, sancağımıza kanımın son damlasına kadar vermeye hazırız” dedi.

“Bir karış toprağımızı kimseye kısmet etmeyiz”

15 Temmuz alçak darbe teşebbüsü gibi bir gecenin tekerrür yaşanması halinde hiç düşünmeden yeniden sela okuyacağını vurgulayan Kuzgun, “Nasıl ecdadımız son damlasına kadar canını bu topraklar için verdiyse bugün biz de canımızı veririz. Bir karış toprağımızı kimseye kısmet etmeyiz” diye konuştu.

İzmir’deki bazı camilerden müzik yayını yapılması

İzmir’deki bazı ilçelerde bulunan camilerin hoparlörlerinden müzik yayını yapılmasını da tepki gösteren Kuzgun, “Bunlar gerçekten Müslümanlara yapılmış büyük bir darbedir. Gerçekten Allah’ın konutlarına, Allah’ın mescitlerinde böyle müzik söylenmesi çok makûs bir şeydir” ifadelerini kullandı.

Olay

15 Temmuz gecesi hakikatleştirilen darbe teşebbüsüyle beraber Diyanet İşleri Başkanlığının bülteniyle tüm camilerden birlik ve beraberlik çağrısı anlamına gelen selalar okundu. İzmir’de okunan seladan rahatsız olan 3 kişi Narlıdere Yalvaç Camisi’ne geldi. Biri erkek 3 şahıs camide sela okuyan caminin müezzini olan Mehmet Kuzgun’la kavgaya başladı. Gelen şahıslardan elinde taş olan bir bayan cami girişindeki sırçayı kırdı. Daha sonra müezzin Kuzgun’a saldırdı. Bu anlar ise caminin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Mehmet Kuzgun, saldırganlardan kaçmak isterken tekerrür tutulup darp edildi. Saldırganlar camiden uzaklaşırken müezzin Mehmet Kuzgun, desteğe gelen değişik yurttaşlar ile beraber sağlık kurumuna giderek rehabilitasyon oldu ve darp raporu alarak hücumu asıllaştıranlardan davacı oldu. 7 Ekim 2019 tarihinde sonuçlanan davada duruşma kurulu, maznunlar İlknur F.’yi kamu vazifelisine hakaret ve ibadethanelere hasar verme kabahatlerinden toplamda 2 sene 6 ay 15 gün mapus cezasına çarptırdı. Değişik maznun Adaletli C. kolay yaralama kabahatinden 7 ay 15 gün mapus cezasına çarptırılırken, Pınar D. ise yargılamalardan salıverilme etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu