Gündem

15 Temmuz şehitleri adına dev bayrak dikildi

Sarıgöl Sığırtmaçlı Mahalle sakinleri tarafından dikilen dev Türk sancağı, 15 Temmuz’da semte dominant bir tepede tüm şehitler ismine dikildi.

Mahalle serinkanlılarından İlkay Kacar ve Fahrettin Akbaba, Türk sancağını tepeye uzun zamandır dikme hayallerinin olduklarını belirtti.

Türk sancağının dikimi evvelinde semtte bayanlarının takviyesiyle sancağın dikileceği mevkide evvel paklik yapıldı. Bayanların el emeklerinden biriktirdikleriyle lüzumlu hazırlıklar yapılarak dev sancak 15 Temmuz’da mahalle sakinleri tarafından göndere çekildi. Saygı duruşunda bulunulduktan sonra tüm mahalle ulusu bir ağızdan İstiklal Marşı okudu. Sancak sürükleme merasiminde şehitler için, Türkiye’nin refahı için dualar edildi.

İdris Akbaba, “Şehit ruhun göklerde nöbette, kanın sancakta azamilerde” laflarıyla yaptıkları çalışmadan onur dinlediklerini belirtti. Duygusal anlar yaşanan anlarda sancak ve vatan sevdası vurgulandı.

Sancağın dikilmesinde katkısı olan Halime Akbaba, “Semtimizin en dominant tepesine beraber diktiğimiz dev sancak 8 metre yükseklikte ve 3×2 etabında. Burada katılımlarından dolayı semtimiz bayanlarına teşekkür ederim.” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı