Gündem

15 Temmuz şehitleri Salihli’de dualarla anıldı

Manisa’nın Salihli ilçesi Kaymakamlığı tarafından tertip edilen 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü faallikleri kapsamında alçak darbe teşebbüsünde şehit düşen kahramanlar anılarak demokrasi ve ulusal birliğe vurgu yapıldı.

Fethullahçı Terör Örgütü FETÖ tarafından anayasal kumpası bozmaya, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni devirmeye müteveccih organize edilen 15 Temmuz darbe teşebbüsünün yasaklanmasının 4’üncü senesinde Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’ dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi Salihli’de de anma programı tertip edildi. Salihli Kaymakamlığı tarafından tertip edilen ve Pandemi önlemleri çerçevesinde gerçekleştirilen15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü kapsamında Asri ve Karaağaç Mezarlığı’ndaki şehitlikler ziyaret edildi. Tüm şehitler hatırasına Kur’an-ı Kerim okunup dualar edildi. Salihli’de 15 Temmuz Şehitleri hatırasına fidan dikim aktifliği tertip edildi. İlçedeki 10 mektepte tertip edilen faallikte protokol aboneleri fidanları toprakla buluşturdu.

15 Temmuz Gazisi ziyaret edildi

15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü faallikleri kapsamında Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, 15 Temmuz Fethullahçı Terör Örgütü’nün darbe teşebbüsü sırasında İstanbul’da olan ve şu an Salihli Adliyesi’nde memur olarak misyon yapan 15 Temmuz Gazisi Ali Tekçe’yi evinde ziyaret etti.

Protokol aboneleri bütün kadro katıldı

Öte yandan 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü aktifliklerine Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Alşen, Belediye Başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü İsa Dilek, İlçe Müftüsü Adem Karakalebek, politik parti temsilcileri ve gaziler katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu