Gündem

3 ahır ve 800 balya saman küle döndü

Manisa’nın Kula ilçesinde yan yana bitişik 3 hayvan damı ile 800 balya saman küle döndü. Yangın, bölgedeki bir çiftliğin güvenlik kamerasına yansıdı.

Kula’da alevlerin geceyi aydınlattığı adres Körez Semti idi. Edinilen bilgiye göre saat 21.30 sıralarında İzmir-Ankara D300 karayolunun İzmir yönündeki kırsal Körez Semti girişinde Zeynep Acar’a ait yan yana bitişik 3 hayvan damından henüz belirsiz bir sebeple bir anda alevler yükselmeye başladı. Alevleri gören etraftaki yurttaşlar gidişatı 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. Kısa zamanda vaka yerine gelen Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kula İtfaiye Amirliği takımları, yangına müdahale etti. İçerisindeki 800 balya samanın alev almasıyla daha da gelişen yangın, etraftaki değişik konut ve damlara atlamadan itfaiye takımlarının takribî 3 saatlik çalışması neticeyi hakimiyet altına alındı. Damların içerisinde bulunan 9 adet büyük mutfak tüpü ile 2 adet piknik tüpü zamanında yapılan müdahale neticeyi patlamadan çıkarıldı. Kullanılamaz hale gelen hayvan damlarında itfaiye takımlarının soğutma çalışmaları sürüyor.

Yangın, bölgedeki bir çiftliğin güvenlik kamerasına yansıdı

Öte yandan, hayvan damlarında çıkan yangın, bölgedeki bir çiftliğin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, hayvan damlarının üzerinden evvel duman çıktığı, sonrasında ise kısa zamanda bir anda alevlerin yükseldiği görülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu