Gündem

Afette zarar gören üzüm üreticilerine direk desteği

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde 5-6 Temmuz tarihlerinde alana gelen fırtına, yağmur ve dolu sebebiyle üzüm bağları büyük hasar gören ve ilçede üzüm direği bulamayan ürecilerin imdadına Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu yetişti. Başkan Öküzcüoğlu’nun direktifiyle etraf şehir ve ilçelerden temin edilen 2 bin bağ direği mağdur olan üreticilere fiyatsız olarak dağıtıldı.

Kasırgadan dolayı kırılan üzüm direklerini yenileriyle değiştirip bu yılın üzümlerini kurtarmaya çalışan üreticilerin bağ direği arzları çoğalınca Alaşehir ve Sarıgöl’de üzüm direği stokları bitti. Kasırgadan dolayı mağdur olan üreticiler bu sefer de direk bulamayarak mağduriyet yaşadı. Bunun üzerine üreticilerin imdadına Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu yetişti. Piyasada direk bulunamaması üzerine Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, etraf ilçelerden toplam 2 bin adet direk temin ederek, üreticilere fiyatsız olarak dağıttı. Gereksinim sahipleri, Belediye Fen İşleri ambarına gelerek, direklerini traktörlerine yükleyerek aldı.

Kasırgadan büyük hasar gören ve oldukça mağdur gidişatta olduklarını kaydolan üreticiler, “Çok mağdur vaziyetteydik, piyasada direk bulamadık. Başkanımız sağ olsun, fiyatsız direk dağıttı, gereksinimlerimizi karşıladı, Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu ise şunları söyledi: “Afetten hasar gören üreticilerimizin lüzumlarını tespit ettik ve lüzumların karşılanması için harekete geçtik. Geçtiğimiz günlerde bir afetle karşılaşmıştık. Oldukça şiddetli bir yağış oldu. Bağlarımızda direkler yattı. Asmalar yere yattı. Çiftçilerimiz mağdurdu. Yerel politikacıların vazifeyi mağduriyetleri çözmektir. Biz nerede bir mağduriyet varsa oradayız. Onların mağduriyetlerini bir derecede olsa giderebilmek için, piyasada direk bulamadıklarını gördük, etraf ilçelerde bulabildiğimiz direkleri topladık, onlara getirdik. Allahın İzniyle onlar da asmalarını yerden kaldırıp, bu yılın mahsulünü kurtarabilirler. Allah hepsine destekçi olsun” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu