Gündem

Akhisar ‘Açık Hava Yaz Konserleri’ başlıyor

Sosyal Belediyecilik anlamında pandemi sürecinde yaptığı canlı yayınlarla yurttaşlara moral veren Akhisar Belediyesi, ilkini geçen yıl reelleştirdiği sarih hava yaz konserleri ile kültür ve sanat faalliklerine yeni basmakalıplaşma sürecinde de kaldığı yerden devam ediyor. Her hafta pazartesi günleri Gölet alanında tertip edilecek Sarih Hava Konserleri’nde Covid-19 salgınına karşı maske ve tehlikesiz mesafe önlemleri alınacak, yurttaşların sevinçli bir akşam geçirmesi için mahallî sanatçılar birbirinden hoş şarkıları Akhisarlılar için seslendirecek.

Çemberli sosyal mesafe uygulaması yapılacak

Deprem ve pandemi sürecinin yaşattığı güç günlerin ardından, tüm sıhhat ve güvenlik önlemlerinin alınarak Akhisar milletine moral konserlerine bu akşam başlayacaklarını söyleyen Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar Belediyesi Sarih Hava Yaz Konserlerinin tüm yaz ayı süresince süreceğini belirtti. Konser alanında tehlikesiz mesafe kaidesine uyulması için çemberli sosyal mesafe uygulaması yapılacak.

“Milletimize moral vereceğiz”

Başkan Besim Dutlulu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Evvel zelzeleler ardından gelen koronavirüs salgını nedeniyle Akhisar olarak güç zamanlar geçirdik. Koronavirüs nedeniyle durdurduğumuz kültür ve sanat faalliklerimize yeni basmakalıplaşma süreci ile kaldığımız yerden devam ediyoruz. İlkini geçen yıl yaşama geçirdiğimiz Sarih Hava Yaz Konserlerine bu akşam yine başlıyoruz. Bu aktifliğimiz ile Akhisarlı mahallî sanatçılarımızı yurttaşlarımızla buluşturacağız. Bu sayede hem Akhisarlı mahallî sanatçılarımızı destekleyeceğiz hem de birbirinden hoş şarkılarla milletimize moral vereceğiz. Akhisar’ımızı her alanda olduğu gibi kültür ve sanat alanında da misal bir şehir yapmak için çalışmaya devam edeceğiz. Tüm milletimizi bu akşam reelleştireceğimiz ulus konserimize bekliyoruz.”

Akhisarlı mahallî sanatçıların sahne alacağı Sarih Hava Yaz Konserleri’nin ilk hafta programında gençlerden oluşan Kuşkulu İçerik Grubu bu akşam saat 21.30’da Gölet alanında sahne alacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu