Gündem

Akhisar Belediyesi Açık Hava Yaz Konserleri devam ediyor

Gölet alanında tertip edilen Sarih Hava Yaz Konserleri ile Akhisar’ın mahallî sanatçıları seslendirdikleri birbirinden hoş şarkılarla yurttaşlara müzik dolu bir gece yaşattı.

Tehlikesiz mesafe, maske ve hijyen kaideleri çerçevesinde başlatılan Sarih Hava Konserlerine Akhisarlılar büyük alaka gösterdi. Her hafta pazartesi ve perşembe günleri saat 21.30’da Gölet alanında Akhisarlı mahallî sanatçıların sahne aldığı konserlerin üçüncü hafta programında Müziksel Band Orkestrası ile Asil Deniz Yıldız ve Gökhan Güngör hoş şarkıları ve moral konserleri ile dinleyicilere hoş anlar yaşattı. Akhisar Belediyesi Milletle İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı takımlar dinleyicilere maske dağıttı ve el hijyeni için dezenfeksiyon uygulaması yaptı.

Konsere, çocukları Ege ve Simge ile katılan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu da Akhisarlıların müzik dolu neşeli gecesine ortak oldu. Tehlikesiz mesafe kapsamında renkli ışıkların altında çimlerin üzerine çizilen sosyal mesafe kalpleriyle yaz konserlerinin yaz mevsimi süresince süreceğini belirten Başkan Besim Dutlulu, “2020 seneyi başında yaşadığımız zelzeleler ve ardından dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de yaşanan pandemi süreci hepimizi hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak etkiledi. Bu nedenle, yeni banalleşme sürecinde ulusumuza moral vermek, ruhumuzu dinlendirmek ve yaz gecelerimizi cümbüşlü hale getirmek için sarih hava yaz konserlerimize başladık. Kültür ve sanat faalliklerimiz kapsamında yaşama geçirdiğimiz bu konserlerimizle Akhisar’ımızın mahallî sanatçılarını yurttaşlarımızla buluşturuyoruz. Vatandaşlarımız da oldukça sevinç aldıklarını dile getiriyorlar. Tamamen fiyatsız olarak yaptığımız ulus konserlerimize tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu