Gündem

Akhisarspor-Keçiörengücü maçının ardından

Lig’in 34. haftasında Akhisarspor, sahasında davetli ettiği Keçiörengücü’ne 4-3 mağlup oldu. Çaba sonunda iki ekibin teknik direktörleri söylemelerde bulundu.

Lig’in 34. haftasında Akhisarspor, sahasında davetli ettiği Keçiörengücü’ne 4-3 mağlup oldu. Yarışmanın ardından her iki ekibin teknik direktörleri karşılaşmayı değerlendirdi. Akhisarspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, “Bu akşam oynadığımız maçla beraber neticelerin ne kadar ehemmiyetli olduğunu gösteriyor zati. Rakiplerimizin neticelerini dinleyince azıcık motivasyon düşüklüğü oldu tabi ama 3-0’lık maçı ikinci devre yeni giren oyuncularla beraber 4-3’e kadar getirdik hatta penaltıyı kaçırmasak maç neticeye de gidebilirdi. Oyuncularımıza artık bu son virajda kendi fiziksel ve stratejisel kabiliyetlerinin ne olduğunu kavraması açısından iyi bir imtihan oldu. Her şeye karşın ikinci devre neticeyi değiştirmek ismine üstün mücadele gösteren oyuncularıma teşekkür ediyorum. İlla kazandıktan sonra bir ekip tebrik edilmez. Onlarla tam sezon süresince hep beraber verdiğimiz bu ehemmiyetli çabada filhakika tam kasvetlere karşın ekibimizi en azından Play-Off’a götürmek az bir şey değildir. Biz devraldığımızda önümüzdeki ekiplerle 13-14 puan fark vardı. Bir-iki tane maç kaybetmemiş olsaydık belki bugün başka şeyleri konuşacağımız bir buluşmayı yapabilmiş olurduk. Ben Keçiörengücü ekibini de kutluyorum” dedi.

” Play-off’a kalmış ekiplerimizi kutluyorum”

Play-Off’a kalmanın da büyük zafer olduğunu vurgulayan Vural, “Artık Play-Off’lara geldik. Bugün aldığımız netice negatif olsa dahi bizim ligdeki konumumuzu değiştirmedi. 4. sırada tamamladık. Kural diyor ki 3. ekip 6. sıradaki ekip ile oynayacak. 4. ekip 5. sıradaki ekip ile oynayacak. Bugünkü puan cetveline baktığımıza ligi bitiren Hatayspor ve Erzurumspor ekibini vicdandan kutluyorum. Bu güçlü süreci hep birlikte bitirmiş olduk. Hiç basit bir süreç değildi. Verilen kararlar demek ki isabetli olmuş. Bakıldığında önümüzdeki yıl bu iki ekibimizin de Süper Lig’de allahın izniyle galibiyetlerinin devamını, çıktıkları ligden bir daha geri dönmemek üzere bu galibiyetlerin pekiştirmelerini umuyorum. Bize gelince bu sıralama içerisinde Bursaspor’u düşünürken Karagümrük ekibiyle eşleşmiş olduk. Demirspor ekibi de Bursaspor ile eşleşmiş oldu. Play-Off’a kalmış ekiplerimizi kutluyorum. Değişik ekiplerimizi de centilmenlik içerisinde ligi bitirdikleri için kutluyorum. Akhisarspor olarak Play-Off’ları geçip finalde kazanan ekip olmayı umuyoruz” diye konuştu.

Keçiörengücü cephesi

Ligdeki iddialarının 2 hafta evvel Hatayspor maçıyla bittiğini anımsatan Keçiörengücü Teknik Direktörü Serkan Özbalta ise “Geçen hafta kendimize bir niyet tanımlamıştık. Bu niyet, ligi 8. sırada ve mağlup olmadan iki haftayı tamamlayabilmekti. İçerideki Karagümrük yarışması ve bugün oynadığımız Akhisar yarışmasıyla bu maksadı muvaffak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Natürel ki ilk yılımızda herkeste Lig’de Keçiörengücü kümede kalabilir mi kaygısı vardı. Pandemi sürecinden sonra 6 maçlık bir final tanımlamıştık. 6’da 6 yapıp play-off’a kalmanın umudu vardı. Bunu bir tek Hatayspor kaybıyla 6 maçın 5’ini kazandık. Rakiplerimiz yanılgı yapmadı, maçlarını kazandı. Hatayspor’a karşı da çok iyi bir reyin ortaya koymuştuk. 90+3’te kaçırdığımız çok net bir gol pozisyonun sonrasında kaptırdığımız top, kalemizde gol oldu ve 1-0 kaybettik. Sezon süresince iyi şeyler yaptık. Akhisar’da nitelikli bir ekip, süper ligden bir çok profesyonel oyuncusu var. Bugün ben buradan iki ekibin oyuncularını da tebrik ediyorum. Hem de bir neşem var. Akhisar ekibinin çarşamba ve pazar günü iki tane maçı var. Onlar evvelinde bir sakatlık yaşamadılar. Hiçbir sakatlık olmadan bugünü tamamlamak bizim için en mutlu hadiselerden biriydi” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu