Gündem

Anız yangını ormana sıçradı

Manisa’nın Selendi ilçesi Altınköy Erenler mevkiinde çıkan anız yangını ormanlık alana atladı. Çam ağaçlarının da yandığı yangın kısmen hakimiyet altına alındı.

Edinilen bilgilere göre, Selendi’ye bağlı Altınköy Erenler mevkiinde saat 14.30 sıralarında balya cihazından çıktığı hipotez edilen anız yangını rüzgarında ters esmesiyle geniş alana dağıldı. Yurttaşların ihbarı ile yangın bölgesine çok rakamda arazöz ve itfaiye sevk edildi. Yangının daha da gelişmesiyle beraber İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Yangın Söndürme Helikopteri de yangına müdahale etti. Takribî 4 saat süren yangın kısmen hakimiyet altına alındı. Yangında anız alanıyla beraber 10 dekar çamlık alan kül oldu.

Kısmen hakimiyet altına alınan yangında zaman zaman alevler yükselirken takımların müdahalesi ise devam ediyor. Yangına Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Takımları, Demirci, Selendi, Kula ve Salihli Orman takımları, arazözler ile iş aygıtları ve yangın söndürme helikopteri müdahale etti.

Yangın ile alakalı söyleme yapan Demirci Orman Şirket Müdürü vekili Faruk Yeşil, “Selendi şirket şefliği Altınköy Mahallesi’nde saat 14.40 sularında Selendi itfaiyesinden gelen ihbar ile beraber bu tarafa takımlarımızı yönlendirdik. Şu an büyük miktarda yangın kısmen hakimiyet altına alındı. 1 helikopter, 1 su tankı, itfaiye ve su tankları ile 5 arazöz ve yangın takımlarımız yangına müdahale etti. İlk başlarda rüzgar ters esiyordu. Orman yangınında bu büyük bir tehlikeydi. Takımlarımızın yoğun çalışması ile yasaklanmaya çalışıldı ve kısmen hakimiyet altına alındı” dedi.

İlçe Jandarma takımları da yangının çıkış nedenini inceliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı