Gündem

Ayasofya’nın ibadete açılması Demirci’de de kutlandı

Ayasofya’nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Heyeti kararının iptal edilerek yine cami olması, tam yurtta olduğu gibi Manisa’nın Demirci ilçesinde büyük bir keyifle karşılandı. AK Parti Demirci İlçe Başkanlığı, Ayasofya’nın yine camiye dönüştürülmesini pilav ikramıyla kutladı.

AK Parti Demirci İlçe Başkanlığı önünde asıllaştırılan kutlamada, yurttaşlara pilav hayrı yapıldı. Programa, AK Parti Demirci İlçe Başkanı Mehmet Acar ve ilçe yönetimi, bayan kolları, parti aboneleri ve çok rakamda yurttaş katıldı. Faallik evveli söyleme yapan AK Parti Demirci ilçe Başkanı Mehmet Acar, “Ayasofya’nın tekerrür cami olarak hizmet vermesi için devletimizce alınan kararın keyfini paylaşmak ve heyecanını yaşamak için buradayız. Halkımızın gönül dünyasını coşkuyla dolduran bu kararın alınmasında temel etmen elbette AK Parti iktidarının oluşturduğu manevi abuhavadır. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gönlündeki iman ve azimdir. 24 Temmuz 2020 günü cuma namazıyla hasret bitecek, acılar dinecek, müminler mabetleri ile buluşacaktır. Fatih’in bedduası üzerimizden kalkacak ve ülkemiz yeni umutlara ve yeni ufuklara yelken açacaktır” diye konuştu.

Demircili yurttaşlar ise Ayasofya’nın yine cami olarak açılmasından dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdiler. Yapılan konuşmanın ardından yurttaşlara pilav ikramında bulunuldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu