Gündem

AYKOME 15 bin altyapı kazısı organize etti

2014 senesinde kurulan AYKOME Şube Müdürlüğü, bugüne kadar 15 bine yakın “Altyapı Çalışma İzin Evrakı” vererek, müessese kazıları arasında organizasyonu galibiyetli bir biçimde sağladı.

Şehir hudutları içerisinde içme suyu ve kanal projeleri ile elektrik, gaz, telefon, enerji besleme projeleri, merkezi ısıtma kanalları ve eşleri gibi genel olarak yeraltından geçen tam kuruluşlar için yapılması gereken çalışmaların teftişini sağlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Merkezi Şube Müdürlüğü, 2014 senesinde heyetti. Yer altına müdahale yapacak tüm müesseseleri organize eden AYKOME, hem altyapı, hem de üst yapı imalatlarının tek seferde yapılmasını sağlıyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, “Şehir hudutları içerisinde; içme suyu ve kanal projeleri ile elektrik, gaz, telefon, enerji besleme projeleri, merkezi ısıtma kanalları ve eşleri gibi genel olarak yeraltından geçen tam çalışmalar için müesseseler şube müdürlüğümüze müracaat etmektedir. Bu sayede aynı bölgede çalışma yapmak isteyen tüm müesseseler ile belediyelerin çalışmaları şube müdürlüğümüz tarafından organize ediliyor Böylece çalışmalar tek seferde yapılarak, hem altyapı, hem de üst yapı imalatlarının bitirdirilmesi kastedilmektedir. Aynı bölgede çalışma yapmak isteyen müesseselerin, bölgeyi tekerrür tekerrür bozarak yüzey kaplamasına hasar vermesinin önüne geçilerek kamu bereketi korunmaktadır” dedi.

“Yurttaşlar da izin evrakı için AYKOME’ye müracaat etiyor”

Altyapı müesseseleri haricinde yurttaşların da yapacakları su arızası, kanal arızası çalışmalarında AYKOME’den izin almaları gerektiğini ifade eden Topkaya, “Aksi gidişatta, yurttaşlarımız cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalabilmektedir. Yurttaşlarımız altyapı çalışmalarına başlamadan evvel kendilerine en yakın koordinasyon merkezimize yahut büyükşehir belediye binamızda bulunan Altyapı Koordinasyon Merkezi Şube Müdürlüğümüze müracaat eterek gereken en doğru bilgiyi alabilirler” dedi.

“Galibiyetli bir biçimde organize etti”

2014 senesinde kurulan AYKOME’nin, bugüne kadar 15 bine yakın Altyapı Çalışma İzin Evrakı vererek, müessese kazıları arasında organizasyonu galibiyetli bir biçimde sağladığını laflarına ilave eden Topkaya, “Manisalı hemşerilerimizin pak suya, ısınmak için doğalgaza, yaşamımızın bırakılması olan elektriğe ve yaşamımıza yeni girerek kendisine kısa zamanda çok ehemmiyetli yer edinen İnternete ulaşabilmesi için AYKOME Şube Müdürlüğü, mesai mefhumu korumaksızın çalışmalarına devam etmektedir” ifadelerinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu