Gündem

Aylar sonra açılan ilk kurs ‘Hijyen’ kursu oldu

Korona virüs temkinleri kapsamında aylar sonra Manisa Şehzadeler Millet Eğitim Merkezinde açılan ilk kurs ‘Hijyen Eğitimi Kursu’ oldu. İş müracaatlarında hijyen eğitimi evrakı koşulu aranması kursa yoğun alaka olmasını sağlarken, ilk etapta 300 şahsın müracaat ettiği bilindi. Derler 12 şahsiyet sınıflarda sosyal mesafe kaidelerine göre veriliyor.

Manisa Şehzadeler Millet Eğitim Merkezi’nde korona virüs temkinleri kapsamında açılan ilk kurs ‘Hijyen eğitimi’ kursu oldu. Olağanlaşma sürecinin başlamasıyla beraber millet eğitim merkezindeki kurslar yine başladı. Eğitimler, gelen talebelerin ateşlerinin ölçülmesi, maske ve sosyal mesafe kaidelerine göre, sınıf mevcudu 12 şahsı geçmeyecek biçimde hakikatleştiriliyor. Hijyen eğitimi Fadime Başer tarafından verilirken, kursa 300 yurttaşın müracaat ettiği bilindi.

Kursiyerlere, hijyen eğitimi sertifikası verilecek

Yoğun alaka gören kurs hakkında söylemelerde bulunan Şehzadeler Millet Eğitim Merkezi Müdür Destekçisi Mustafa Tire, “Şehzadeler Millet Eğitim Merkezimizde pandemi sonrası başlattığımız ilk kurs hijyen kursu oldu. Hijyen kursu iş edindirme kursları içerisinde yer alıyor. Millet Eğitim Merkezi ile Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliğiyle açtığımız bir kurs. Sınıflarımız aldığımız tedbirlerle beraber 12 şahsı geçmiyor. Haftada 2-3 kursumuz faaliyet gösteriyor. Müracaatlar fabrika ve iş müracaatlarında hijyen eğitimi dokümanı da gerektiği için yoğun bir alaka mevcut. Kursa şu ana kadar müracaat eten şahıs rakamı 300 oldu. 8 Temmuz itibariyle açılan kursumuzda, sosyal mesafe kaidelerine ve maske kullanımına itina gösterilerek ders anlatımı sağlanıyor. Kursa giriş yapan her kursiyerimizin ateşi ölçülüp, maskesiz olan talebelere maske temini sağlıyoruz. Biz temkinlerimizi aldık ve kursiyerlerimizi bekliyoruz.” diye konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı