Gündem

Bakan Kasapoğlu, memleketi Kula’da anılarını tazeledi

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere memleketi Manisa’nın Kula ilçesine gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, geceyi memleketinde geçirmesinin ardından sabah saatlerinde esnaf ziyareti yaparak, tarihi Kula konutlarını gezdi. Eşi ile beraber dolaşarak hatıralarını tazeleyen Bakan Kasapoğlu’na protokol azaları da eşlik etti.

Dün sabah saatlerinde Alaşehir ilçesinde şehit özel harekat polisi Onur Ramazan Bayram için tertip edilen cenaze merasimine katılmak üzere Manisa’ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Alaşehir ilçesindeki programının ardından memleketi Kula ilçesine geldi. Burada birliktesiki kurul ile beraber Bakanlık tarafından yürütülen yatırımları araştıran Bakan Kasapoğlu, programın sona ermesinin ardından geceyi memleketinde geçirdi. Sabahın ilk saatlerinde birliktesiki kurul ile beraber yine esnaf ziyaretine çıkan Bakan Kasapoğlu, yurttaşlarla sohbet etti ardından yeni yarıyılda Kula’da yapılması tasarlanan yatırımları yerinde inceledi.

Daha sonra eşi Ayşe Betül Kasapoğlu ve birliktesiki kurulun eşleri ile beraber tarihi Kula konutlarını dolaşan Bakan Kasapoğlu, çocukluk hatıralarını tazeledi. Tarihi evinde yaptığı onarım çalışmaları ile evinin bir kısmını kafeteryaya çevirerek hoş bir enstantane oluşturan ‘Zabun Öğretmen’ olarak da tanınan emekli hoca ve kılavuz Hüseyin Zabun’u da ziyaret eden Bakan Kasapoğlu, Zabun öğretmen ile bir vakit sohbet etti. Zabun öğretmenin Kula’nın tanıtımı için yürüttüğü çalışmaları yakından takip ettiğini belirten Bakan Kasapoğlu, çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Daha sonra Kula’nın tarihi ve turistik yerlerini dolaşarak bol bol hatıra resmi sürükleten Bakan Kasapoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Bursa’nın Gemlik ilçesinde tertip edilecek olan yerli araba fabrikasının esas atma merasimine katılmak üzere Kula’dan ayrıldı.

Bakan Kasapoğlu’nun esnaf ziyareti ile tarihi konutları ziyaret programına Kaymakam Kemal Duru, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ve eşi Emine Tosun, AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık ve eşi Betül Palabıyık, Milliyetçi Hareket Partisi Kula İlçe Başkanı Nazım Baytok ve eşi Sabriye Baytok ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sait Bozer eşlik etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu