Gündem

Bakan Kasapoğlu, memleketi Kula’daki yatırımları inceledi

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Manisa’nın Alaşehir ilçesinde şehit özel harekat polisi Onur Ramazan Bayram için tertip edilen cenaze merasimine katıldıktan sonra, memleketi Kula’da ki yatırımları yerinde araştırdı. Birliktesiki kurul ile beraber yatırımları tek tek dolaşan Bakan Kasapoğlu, imalinde sona yanaşılan spor kompleksinin 2 hafta içerisinde hizmete açılacağının müjdesini verdi.

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Van’dan kalkan bulgu uçağının vazifeden dönerken kırıma uğraması neticesinde şehit düşen özel harekat polisi Onur Ramazan Bayram için Manisa’nın Alaşehir ilçesinde tertip edilen cenaze merasimine katıldı. Cenaze merasiminin ardından birliktesiki kurul ile beraber memleketi Kula’ya gelen Bakan Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı katkılarıyla Kula’da yapılan yatırımları yerinde araştırdı.

İlk olarak ilçe şehitliği önünde protokol azaları tarafından karşılanan Bakan Kasapoğlu, Tabduk Emre Sokağı üzerinde üretimine başlanan Gençlik Merkezi’nin inşaatını araştırdı. Yüklenici şirket yetkililerinden inşaat hakkında bilgi alan Bakan Kasapoğlu, ardından ‘Kula’da Bedelli Zamanlar’ projesinde yer alan gençler ile toplandı. Burada gençler ile bir zaman sohbet eden Bakan Kasapoğlu, Kula’daki spor yatırımları ile spor faaliyetlerinin zaferli neticeler verdiğine dikkat çekti. Gençlere sporun proje gençlerine sporun ehemmiyetini anlatan Bakan Kasapoğlu, programa eşlik eden ulusal sporcu Ayşe Begüm Onbaşı’yı gençlerle tanıştırarak, Onbaşı’nın zaferlerinden misal verdi.

“Gençlerimiz için yeni çalışmalarımız var”

Memleketi Kula’da gençler ile toplanmanın her zaman bir mutluluk vesilesi olduğunu ifade eden Bakan Kasapoğlu, “Kula’da yürüttüğümüz ‘Bedelli Zamanlar’ projesi kapsamında istek ve aşkla bu programa katıldınız. Siz gençlerimiz için yeni çalışmalarımız var. Sanatla, sporla, kültürle ve bilimle alakalı hoş çalışmalarımız olacak. Zira biz sizlerin yarınlara çok daha eforlu, çok daha teçhizatlı hazırlanmanızı istiyoruz. Mesela bakın burada zaferli bir sporcu dostumuz Ayşe Begüm Onbaşı var. Öğreniyorsunuz beynelmilel anlamda çok zaferli bir sporcumuz. Sizlerin de beğendiğiniz dalda kendinizi geliştirmenizi istiyoruz. Onun için öğreniyorsunuz her türlü olanağı bugüne kadar sunduğumuz gibi bundan sonra da sunacağız. Gençlerimizin spor sevgisine katkı sağlayacak Gençlik Merkezi inşaatımız başladı, en kısa zamanda da bitecek. Bittikten sonra da sizler orada hem spor etkinliği hem de kendinizi geliştireceğiniz çalışmaları yapacaksınız. Allahın İzniyle Kula’mız ve siz bedelli gençlerimiz için hayırlı şanslı olsun. Her birinizin spor alanındaki alakası, bu alandaki motivasyonu bizi mutlu ediyor. Öğreniyorsunuz spor kompleksimiz de bitirilmek üzere. İçerisinde yüzme havuzu, spor salonu ve bir çok etkinliği yapacağınız spor kompleksimiz de allahın izniyle 2 hafta içerisinde sizlerle buluşacak. Yüzme öğrenmeyen ve bilmek isteyen herkese, orada yüzme öğreteceğiz” ifadelerini kullandı.

“Şehitlerimize layık olmaya çalışacağız”

Şehitlerimizin itimatlarını daha yükseklere taşımak için çalışacaklarını dile getiren Bakan Kasapoğlu, “Allahın İzniyle el ele vereceğiz, yeniden bu hoş birlik beraberlik tablosuyla ülkemizi yarınlara taşıyacağız. Ülkemizin her alanda gayreti var. Ekonomide, sanayide, güvenlikte ciddi çabalarımız var. Bu sabah şehidimiz özel hareket polisi Onur Ramazan Bayram’ı Alaşehir ilçesinde toprağa verdik. Ondan evvel İzmir’de sporcu olan bir kardeşimizi ebediyete yolcu ettik. Şehitlerimiz ile onların itimadı ile allahın izniyle bu itimadı daha yükseklere taşıyarak, şehitlerimize layık olmuş olacağız” dedi.

Bakan Kasapoğlu, gençlerle toplandıktan sonra birliktesiki kurul ile beraber esnaf ziyareti yaptı. Esnafları tek tek ziyaret eden Bakan Kasapoğlu’na esnaflardan Kula leblebisi ve helva ikram edildi. Bakan Kasapoğlu, daha sonra imalinde sona yanaşılan spor kompleksi inşaatını araştırdı. Takribî 2 hafta zaman zarfında hizmete açılacak olan bölgenin en büyük spor kompleksi inşaatının yüklenici şirket yetkililerinden bilgi alan Bakan Kasapoğlu, kompleksin bitirilip hizmete açılması ile Kula’ya spor dalında büyük katkılar sağlayacağını ifade etti. Daha sonra ışıklandırma ve iyileştirme çalışmaları yapılan Jeopark Sentetik Çim Sahası’nı da araştıran Bakan Kasapoğlu, burada spor yapan gençler ile sohbet edip, futbol oynadı. Bakan Kasapoğlu’nun Kula’daki programı, buradaki tahlillerin ardından son buldu.

Bakan Kasağoğlu’nun Kula’daki programına, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve Firmalar Genel Müdürü Ahmet Dilsiz, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Şehir Gençlik ve Spor Müdürü Yunus Öztürk, Kula Kaymakamı Kemal Duru, AK Parti Manisa Şehir Başkanı Salih Süratli, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, Milliyetçi Hareket Partisi Kula İlçe Başkanı Nazım Baytok, kamu müessese ve kuruluş başkanları, daire amirleri, spor kulüpleri başkanları, politik parti azaları ve yurttaşlar eşlik etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu