Gündem

Bakan Pakdemirli’den Vali Karadeniz’e ‘hayırlı olsun’ ziyareti

MANİSA İHA – Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, son Valiler Kararnamesi ile Kastamonu’dan Manisa’ya ceddilen Vali Yaşar Karadeniz’e ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.

Bir dizi ziyaret ve tahliller için Manisa’ya gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bir vakit evvel Manisa’ya ceddilen Vali Yaşar Karadeniz’i makamında ziyaret ederek, yeni vazife yerinde galibiyetler diledi. Bakan Pakdemirli, Valilik binası önünde Vali Yaşar Karadeniz, AK Parti MKYK Azası ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti Manisa milletvekilleri Uğur Aydemir, İsmail Bilen, Semra Kaplan Kıvırcık, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Celal Bayar Üniversitesi MCBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, AK Parti Manisa Şehir Başkanı Salih Süratli, ilçe belediye başkanları, oda başkanları, alakalı müessese müdür ve takviyecileri tarafından karşılandı. Bakan Pakdemirli’ye makam ziyareti evveli Manisaspor Başkanı Murat Yörük tarafından 45 numaralı ve üzerinde adının yazılı olduğu Manisaspor forması armağan edildi. Valilik Şeref Defteri’ni imza attıktan sonra makama geçen Bakan Pakdemirli, son Valiler Kararnamesi ile Kastamonu’dan Manisa’ya ceddilen ve bir vakit evvel de misyonuna başlayan Vali Yaşar Karadeniz’e ‘hayırlı olsun’ dileklerini iletti. Bakan Pakdemirli’yi ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk dinlediklerini vurgulayan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa’nın tarım ve sanayi şehri olma özelliğiyle alakalı ilk izlenimlerini paylaştı. Özellikle Manisa’nın zirai imalde gayri safi ulusal hasıla bakımından Türkiye’de Konya’dan sonra ikinci sırada olan bir kent olduğunu vurgulayan Karadeniz, “Bu bakımdan Manisa, daha evvel vazife yaptığım kentlere göre daha ileri bir noktadan başlıyor. Bunun Manisa ve bizler açısından baht olduğunu düşünüyorum. Zat-ı alinizin yardımlarıyla bu sayıları daha ileriye taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.

“Manisa, etrafındaki şehirlere göre daha değişik performans göstermiştir”

Manisa’nın hem sanayi hem de tarım kenti olduğunu aktaran Bakan Bekir Pakdemirli ise “Bakanlığımız ile alaka her mevzuda Manisa ve Manisalıların yanında oluyoruz. Manisa, valimiz için yeni ama kendini cezbeden bir kenttir. Gerçekten duygusal anlamda Türkiye’de az rakamdaki Şehzadeler kentten bir tanesi. Son yarıyılda belediyecilik başta olmak üzere bir hayli anlamda Manisa etrafındaki şehirlere göre daha değişik performans göstermiştir. Sizin de söylediğiniz gibi bir adım ileriden başlıyorsunuz ama Manisa’da halledilecek, çözülecek çok meseleler var. Bunların da üzerine çok sıkı takip ile gitmek son derece anlamlı olur. Biz de Bakanlık olarak 7-24 sizlerin yanınızdayız. Öğrenil ki Ankara’da her zaman bir Manisalı dostunuz, kardeşiniz bir büyüğünüz var” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al google.com.tr izmir saç ekim izmir saç ekim merkezi izmir web tasarım web tasarım google seo hizmeti manisa haberler ordu haberler beğeni satın al google seo lesonya görev yap para kazan izmir evden eve nakliyat izmir tentebodrum tente izmir korsan taksi