Gündem

Bakan Pakdemirli’ye Salihli Kirazı götürdü

Bekir Pakdemirli’ye Allahdiyen, Bahçecik, Gökköy, Kemer ve Çamurhamamı’nda yetişen patentli ve dünyaca şanlı Salihli Kirazını ikram etti.

Ankara ziyareti kapsamında Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’yi ziyaret eden Salihli Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy, ziyarette ilçe tarımı ile bölgenin en ehemmiyetli ihracat mahsulü olan çekirdeksiz kuru üzüm ile kocamanlığı ve lezzetiyle Salihli’nin reklam suratı olan kiraz hakkında bilgiler verdi. Mayıs ayında yaşanan yüksek sıcaklık sebebiyle üzüm bağlarında silkinti hasarının oluştuğunu belirten Aksoy, kiraz ise hem niteliği hem de maliyeti ile üreticisinin suratını güldürdüğünü söyledi.

Avrupa ve Uzakdoğu ülkelerinin ağzını ilçenin faydalı topraklarında yetişen patentli Salihli Kirazı’nın tatlandırdığını belirten Aksoy, ismi Salihli ile aynılaşmış kirazı Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’ye de ikram ettiğini dile getirdi.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’de ziyaret ve Salihli Kirazı ikramından dolayı Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy’a teşekkür etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı