Gündem

Başkan Bilgin, eğitim için kollarını sıvadı

Saruhanlı Belediyesi tarafından kaba inşaatı geçtiğimiz yıllarda tamamlanan bin 500 öğrenci kapasiteli Manisa Celal Bayar Üniversitesi Saruhanlı Meslek Yüksekokulu binasının ince işlerinin tamamlanması ve 835 metrekare çevre düzenlenmesinin yapımı için Belediye Fen İşleri Müdürlüğü’nce ihale düzenlendi.

Saruhanlı Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde düzenlenen ihaleye katılan 3 firma, kapalı zarf içinde fiyat tekliflerini ihale komisyonuna sundu. 10 günlük itiraz süresinin ardından, en düşük teklifi verdiği belirlenen firma ile sözleşme imzalanacak.

İhale şartnamesine göre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 5 gün içinde yer teslimi yapılarak işle başlanması ve yer tesliminden itibaren 240 gün içinde işin tamamlanması gerekiyor.

Başkan Bilgin: “Kollarımızı sıvadık, hayırlı olsun”

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ihalenin hayırlı olmasını dileyerek şunları söyledi: “Okulun kaba inşaatı 7 Mart 2018 tarihinde tamamlanmış. Ancak o tarihten sonra herhangi çalışma yapılmamış. Biz göreve geldiğimizde durumu inceledik ve söz konusu “eğitim” olduğu için hemen çalışma başlattık. Yüksekokul, Saruhanlı için gerçekten çok önemli, bu nedenle binanın geri kalan işlerini tamamlayıp, okulu eğitime açmak için ihaleye çıktık.”

“Mevcut okul binası yetersiz geliyor”

Başkan Bilgin, Saruhanlı’da 1990’lı yıllarda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına ait bir binada eğitime başlayan mevcut Manisa Celal Bayar Üniversitesi Saruhanlı Meslek Yüksekokulu binasının yetersiz olduğunu ve ihtiyaca cevap veremediğini kaydetti.

Okulda hali hazırda şu an Gıda Teknolojisi ve İşletme Yönetimi olmak üzere 2 bölüm bulunduğunu ve bu bölümlerde 400 öğrencinin eğitim gördüğünü ifade eden Başkan Bilgin, yeni okul hizmete açıldığında ilave yeni bölümlerin açılacağını 400 olan öğrenci sayınının bin 500’lere çıkacağını söyledi.

Yeni okulun Saruhanlı’ya ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda büyük katkı sağlayacağını belirten Başkan Bilgin, yatırımın hayırlı olmasını diledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al google.com.tr izmir saç ekim izmir saç ekim merkezi izmir web tasarım web tasarım google seo hizmeti manisa haberler ordu haberler beğeni satın al google seo lesonya görev yap para kazan izmir evden eve nakliyat izmir tentebodrum tente izmir korsan taksi