Gündem

Başkan Çerçi: “Bu millet mazluma umuttur”

Mehmet Çerçi, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma ve Ulusal Birlik Günü dolayısıyla Hükümet Meydanı’nda tertip edilen aktiflikte yaptığı konuşmada, ulusal şuurun ehemmiyetine dikkat sürükleyerek, “Bu ulus mazluma umuttur” dedi.

FETÖ-PDY terör örgütü tarafından 4 sene evvel hakikatleştirilen ve 251 yurttaşın şehit olduğu alçak darbe kalkışmasının sene dönümünde Manisa Hükümet Alanında tertip edilen 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma ve Ulusal Birlik Günü programına katılım yoğun oldu. Programda günün ehemmiyetine dikkat sürükleyen Mehmet Çerçi, ulusal birliğe ve ulusal şuura vurgu yaptı. Başkan Çerçi konuşmasında, “O gün şehit olan tüm yurttaş ve askerlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun. Yaşayan tüm gazilerimize de Allah uzun ve sıhhatli bir ömür versin, ulusumuzun yolu sarih olsun. O gün binlerce yurttaşımızla beraber biz de abdestimizi alıp şehadete hazır bir biçimde bu alana koştuk. O gün çok güç bir gündü. Kahraman ulusumuz ve kahraman polisimiz, askerimiz ile beraber ülkemizin mukadderatına ket vurmak isteyen alçaklara darbeyi vurduk. Darbeciler ava giderken avlandı. Alçakları bu ulus avladı” dedi.

Devletin ve ulusun geleceğinin her şeyden ehemmiyetli olduğunu belirten Başkan Çerçi, “Uygarlığımızda çile yoktur. Bizim uygarlığımız sulh ve kardeşlik uygarlığıdır. Gençliğimizin de ulusal bir şuurla yetiştirilmesi her şeyin üzerindedir” diye konuştu.

Batı ülkelerinin geçmişindeki kırımlara dikkat sürükleyen Mehmet Çerçi, ülkede yer alan alçak yapılanmaların da batının hamiliğinde hareket ettiğini vurguladı. Başkan Çerçi konuşmasını şu laflarla bitirdi: “Milyonlarca insanın katili olan batı, evvel bu kırımların hesabını vermeli. Bizim geçmişimizde kırım yok! Bu ülkeyi devirmeye çalışanlar, bu içimizdeki adilerin hamileri bu ses yükselen Türkiye’nin sesidir. Bu ulusun ayak sesleridir. İnsanlığa refahı sulhu ve kardeşliği getirecek olan yeniden bu millettir. Bunun dünyada başka bir misali yok! Öteki ülkelerden uluslardan bunu beklersek boşuna beklemiş oluruz. İşte umut burası. Umut Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Umut bu millettir. Herkesin gözü sizde ey gençlik. Allah yolunuzu sarih etsin. Allah devletimizi var etsin. Allah bu necip ulusu var etsin. Yolunuzu sarih etsin. Allah yar ve takviyeciniz olsun.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu