Gündem

Başkan Kayda, Bakan Pakdemirli’ye Salihli’nin taleplerini iletti

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Manisa programı kapsamında hakikatleştirdiği belediye başkanları buluşmasına katıldı. Buluşmada laf alan Başkan Zeki Kayda, Kurşunlu Termal Turizm Bölgesi, Yeşilkavak Barajı, Organize Termal Seracılık ve hayvancılığın desteklenmesi projesi mevzularında Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’ye bilgiler verdi.

Tarım ve Ormancılık Bakanı Bekir Pakdemirli, Manisa ziyaretleri kapsamında Valiliği ziyaret ederek belediye başkanları ile buluştu. Saruhan Otel’de asıllaşan buluşma programına, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, AK Parti MKYK Abonesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti Manisa Milletvekilleri Uğur Aydemir, İsmail Bilen, Semra Kaplan Kıvırcık, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda ve ilçe belediye başkanları, Manisa Celal Bayar Üniversitesi MCBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, AK Parti Manisa Şehir Başkanı Salih Süratli, oda başkanları ve müessese müdürleri katıldı.

Programda laf alan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Salihli Belediyesi tarafından kırsal semtlerde asıllaştırılan tarım, zirai sulama ve hayvancılığa müteveccih hizmetler hakkında Bakan Pakdemirli’ye bilgiler verdi. Salihli’ye verdiği yardım ve katkılarından dolayı Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’ye teşekkür eden Başkan Kayda, “Kurşunlu Termal Turizm Bölgesi, Yeşilkavak Barajı, Organize Termal Seracılık ve hayvancılığın desteklenmesi projeleri kapsamında çayır arazilerinin belediyemize tahsisi mevzularındaki arzlarımızı Sayın Bakanımıza ilettik. Salihli’de tarımın ve hayvancılığın büyümesi noktasında Sayın Bakanımız her zaman yardım olacaklarını ifade etti. Bu anlamda, tüm hemşehrilerim ismine Sayın Bakanımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu