Gündem

Başkan Kayda, kurbanını Kızılay’a bağışladı

Başkan Kayda, yanaşan Kurban Bayramı evvelinde tüm hemşehrilerini Kızılay’ın Türkiye genelinde başlattığı kurban bağışı kampanyasına takviye olmaya davet etti.

Türk Kızılay Salihli Şube Başkanı A. Cüneyt Musal, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’yı makamında ziyaret etti. Kızılay’ın ananesel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyasının 2020 senesinde de devam ettiğini belirten Musal, Kızılay’ın başlattığı “Kurban Faydasını Sene Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” kampanyasına ilk bağışı yaparak takviye olan Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya teşekkür etti. Bağış kampanyası ile lüzum sahiplerinin yalnızca Kurban Bayramı müddetince değil, sene boyu ete kavuştuğunu kaydolan Musal, Kızılay kurban vekalet kıymetlerinin ise yurt içi 1.050 TL, yurt dışı 850 TL olarak tanımlandığını söyledi.

Türk Kızılay’ın Türkiye ve Dünya genelinde dayanağa fakir lüzum sahibi insanlara destek eli uzattığını ifade eden Başkan Kayda, “Kurban imanı cemiyetsel dayanışmayı ve yakınlaşmayı sağlaması bakımından çok ehemmiyetlidir. Bu sene Kızılay’a bağışta bulunarak kurban imanımı yerine getirmekten memnuniyet duydum. Türk Kızılay Salihli Şubesine yapacağımız bağışlardan elde edilecek kurban konserveleri yeniden ilçemizde bulunan lüzum sahibi yurttaşlarımıza dağıtılacak. Türk Kızılay’a ve Salihli Şube Başkanı Cüneyt Musal’a iyiliğe taşıtı olduğu için teşekkür ederim” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu