Gündem

Bisikletçiler Selendi’de pedal çevirdi

Timur Bozkurt liderliğindeki ‘Bisiklet Yaşamdır’ Grubu Selendi caddelerinde pedal çevirip ilçenin natürel hoşluklarını gezdi.

Selendi’de bulunan Şato Köy Konutu Sahibi Profesör Dr. Şaban Gürcan’ın konuğu olarak ilçeye gelen bisikletçiler sabahın ilk ışıkları ile beraber Manisa ve Akhisar’dan yola çıkarak, güçlü rampaları aşarak Selendi’ye erişti. Şato Köyevinde öğle yemeği yedikten sonra bisikletçiler 42 derece sıcakta ilçe merkezinde bir tur atıp, Selendi’nin natürel ve tarihi dokularını ziyaret etti. Ziyaretlerde bol bol resim sürükleten bisiklet grubu Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş’ın katılımıyla akşam yemeği yedikten sonra ilçeden ayrıldı.

Akşam yemeğinde yedikleri tanınmış Selendi Kapamasını eşsiz bir lezzet olarak belirleyen Bisiklet grubu aboneleri Selendi’ye yolu düşenlerin kesinlikle Selendi Kapamasını sınaması önerisinde bulundu.

Selendi’de, Kınık’tan Tepeeynihan’a kadar bisiklet rotalarını test eden bisiklet grubu aboneleri ilçenin tabiatına ve turistik yerlerine hayran kaldıklarını belirterek, ilçenin hoşluklarını herkesin ziyaret etmelerini nasihat etti. Belediye Başkanı Nurullah Savaş’ı makamında ziyaret eden bisikletçilerin Selendi turuna ayrıca Uşak Selendililer Derneği Başkanı Ramazan Dumlupınar’ın liderliğinde Uşak’tan resim sanatçıları da ilçenin ve Çortak Semtinin hoşluklarını fotoğrafladı. Resimciler ve bisikletçiler, Selendi Peribacalarının müthiş olduğunu belirterek, tekerrür Selendi’ye gelmek istediklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu