Gündem

Bülent Ecevit’in adı Saruhanlı’da yaşayacak

Merhum başbakanlardan Bülent Ecevit’in adı, Manisa’nın Saruhanlı ilçesindeki bir parka verildi.

Saruhanlı Belediyesi temmuz ayı klasik meclis buluşması, Belediye Başkanı Zeki Bilgin’in başkanlığında yapıldı. Buluşmada ilçedeki 3 park, 2 kafeterya, stadyum ve çocuk reyin kulübüne ad verildi.

Meclis buluşmasında ilçedeki yenileme çalışmaları devam eden Yahya Gür Parkı’nın isminin “Bülent Ecevit” parkı olarak değiştirilmesine rey birliğiyle karar verildi. Bu yönde Cumhuriyet tarihinin ehemmiyetli devlet adamlarından biri olan merhum Başbakan Bülent Ecevit’in adı Saruhanlı’da yaşatılacak.

İshakçelebi Stadyumuna Ali Ziya Parlar’ın ismi verildi

İshakçelebi Semtindeki futbol stadyumuna, stadyumun imalini sağlayan yarıyılın İshakçelebi 1994 – 2004 Belediye Başkanı merhum Ali Ziya Parlar’ın ismi verildi.

Saruhanlı Sanayi sitesinde senelerdir atıl halde bulunan ve bir vakit evvel Saruhanlı Belediyesi tarafından çağdaş bir kuruluşa dönüştüren parka, Saruhanlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın kurucularından Nedim Nehir’in ismi verildi. Saruhanlı Belediyesi tarafından Sosyal Kuruluşlar bölgesinde inşa edilen Çocuk Reyin Kulübüne, inşaatının imaline büyük katkılar sunan ve takribî maliyetin üçte ikisini karşılayan İş Adamı Aziz Terzi’nin merhum babası Selçuk Recep Terzi’nin ismi verildi. Saruhanlı’nın Kurtuluş semtindeki çamlık alana, geçirdiği kalp krizi neticeyi ölüm eden Diş Doktoru merhum Muharrem Ekici’nin ismi verildi. Saruhanlı Belediyesi tarafından Sosyal Kuruluşlar bölgesinde inşa edilen kafeteryaya, “Cumhuriyet” ismi verildi. Saruhanlı Belediyesine ait Sosyal Kuruluşlardaki kafeteryaya ise belediye meclisinin kararıyla “Millet” ismi verildi.

Belediye Başkanı Zeki Bilgin, alınan kararların hayırlı olmasını diledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı