Gündem

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarıbal Manisa’da

CHP Tarım Siyasetleri ve Tarım Teşkilatlarından Mesul Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP Manisa Milletvekilleri Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ve Bekir Başevirgen ile beraber Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde dolu ve kasırgadan alana gelen hasarı görmek için Sarıgöl ilçesini ziyaret etti.

Sarıgöl CHP İlçe Binasında ilçe Başkanı Halil Erman Eryılmaz ve çiftçiler tarafından karşılan milletvekilleri çiftçilerin meseleleri dinledi. Sarıgöl CHP İlçe Başkanı Halil Erman Eryılmaz, “Sarıgöl ve etrafında evvelki günlerde alana gelen dolu, fırtına üzüm bağlarımızda hasar verdi. Rapor halinde CHP genel başkanlığımıza öğrendirdik. Yoğun işleri arasında ilçemize gelen milletvekillerimize teşekkür ederim. Buradan üzüm bağlarını araştıracağız, ardından Sakarya Hendek ilçesinde havai fişeklerin yıkım takımındayken alana gelen patlamada şehit olan J. Uzman Çavuş Mesut Yazar’ın cenaze merasimine katılarak anne ve babasına taziyede bulanacağız.” dedi.

“Çiftçilerin borçları yapılandırılmalı”

CHP Tarım Siyasetleri ve Tarım Teşkilatlarından Mesul Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, “2020 seneyi son 85 senesinin en sıcak, yağışlı afetlerini yaşamaktadır. CHP olarak her zaman çiftçilerimizin yanında olduk. Çiftçilerimizin sesi olduk. Çiftçilerimizin kalkınması için CHP olarak yeni tarım siyasetlerimiz hazırladık. Bu programda çiftçilerimizin kalkınmasına kastediyoruz. Çiftçilerimiz refah içerisinde olacaklar. Çocuklarını rahatlıkla okutacaklar. Türkiye’nin afetlerden hasar gören bölgelerimi gezerek raporlar hazırlamaktayız. Bu raporların neticelerini meclise taşıyacağız. Çiftçi borçlarını erteleme yerine yapılandırma yapılmalıdır. Çiftçi o zaman rahat edecek.” dedi.

Milletvekilleri Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen’i makamında ziyaret ederek hasar hakkında bilgi aldılar. CHP Milletvekilleri daha sonra Ahmetağa Semtinde kasırgadan ve doludan hasar gören üzüm bağlarını gezerek, hasarı yerinde tespit ettiler.

CHP Milletvekilleri Sakarya Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında alana gelen patlamada patlamayan havai fişekleri yıkım ederken patlama neticeyi şehit olan Jandarma Uzm. Çvş Mesut Yazar’ın Alaşehir Uluderbent Mahallesi’ndeki şehit cenazesi merasimine katılarak şehit ailesine taziyede bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu