Gündem

Çiftçilerin yolu büyükşehirden

Kiraz yolu diye de deyim edilen güzergahta mahalle muhtarlarıyla buluşan Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Destekçisi Ali Öztozlu, başlayacak olan çalışma hakkında bilgi verirken, mahalle muhtarları da yapılacak olan yol çalışmasının bölgedeki çiftçiler için ehemmiyetine değindi.

İl genelinde yol bakım ve onarım çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kırkağaç ilçesinde kiraz yolu diye deyim edilen ve Karakurt’a iletişimi sağlayan rotada asfalt çalışmalarına başlayacak. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Destekçisi Ali Öztozlu, çalışmaların yapılacağı rotada bölgedeki mahalle muhtarları ile buluşarak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Öztozlu’ya, Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Üretim ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, Kırkağaç Muhtarlık İşleri Müdürü Tahsin Arslan, Milliyetçi Hareket Partisi Kırkağaç İlçe Başkanı Halil Boğaz, Büyükşehir Belediye Meclis Azası Ünal Kıykaç eşlik etti.

Mahalle muhtarlarına müjde

Mahalle muhtarlarına yapılacak olan çalışmanın müjdesini veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Destekçisi Ali Öztozlu, “Kiraz yolu diye deyim edilen Karakurt’a bağlanan toplam 8 kmlik yol. 2 kmsini geçtiğimiz sene yapmıştık. 6 kmlik kısımda da arz istikametinde tahlillerde bulunuldu. Şimdi de bunun yapılacağının müjdesini verdik” dedi.

Muhtarlardan hizmet teşekkürü

Mevcut rotanın çiftçiler tarafından yoğun olarak kullanıldığını ifade eden mahalle muhtarları, yapılacak olan çalışmanın ehemmiyetine değinerek, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Karakurt Mahalle Muhtarı İdris Kat, “Çok hoşnut olduk. Çiftçilerimiz heyecanlandı. Zira buradan çiftçilerimiz hal ambarlarına mahsullerini getiriyor. Dinleyen üreticimiz de, biz de çok coştuk. Allahın İzniyle, yurttaşımızın sebze ve meyvesi olana kadar yol faaliyet geçer.” derken, Musahoca Mahalle Muhtarı Erdem Ekin, “Çiftçilerimizin yoğun olarak kullandığı bir yol. Karakurt, Musahoca, Küçükyaya, Yağmurlu ve Siledik mahallerini birbirine bağlayan bir yol. Yapılması çiftçilerimizin mahsullerini pazarlaması açısından çok büyük bir hasılat olacak.” diye konuştu.

Küçükyaya Mahalle Muhtarı Erol Bağcılar, “Semtime bağlanacak olan bu yol için çok memnunuz. Karakurt Semtiyle devamlı iletişimimiz var. Yapılması bizler için büyük hasılat. Teşekkürlerimi tekerrür iletmek isterim.” diyerek duygularını dile getirirken, Yağmurlu Mahalle Muhtarı Osman Zeybek de şunları söyledi: “Bugüne kadar görmediğimiz hizmetleri Büyükşehir Belediye Başkanımız aracılığıyla gördük. Cengiz başkanımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz. Zirai bakımdan da, bizlere çok büyük dayanakları oldu. Seralar bizlere temin edildi. Yol olan yere uygarlık gidiyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu