Gündem

Cihat Arslan play-off kararını değerlendirdi

Manisa Futbol Kulübü Teknik Direktörü Cihat Arslan, Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği’nin reelleştirdiği buluşma sonrasında çıkan play-off kararını ve 20-28 Temmuz tarihleri arasında Antalya’da oynayacakları play-off maçlarını değerlendirdi.

Teknik Direktör Cihat Arslan yaptığı söylemede, “Türkiye Futbol Federasyonumuz bir karar aldı ve bizde alınan bu karara herkes gibi hürmet dinliyoruz. Natürel ki bu kararın yanlış bir karar olduğunu değerlendirmek istiyorum. Bu arada Samsunspor’u, Bandırmaspor’u ve 3. Lig’de yükselen ekipleri tebrik etmemiz gerekiyor. Play-off ekiplerine zaferler dilerken, play-off dışında kalan ekiplere de ‘geçmiş olsun’ diyorum. Zira onlarda yarışın içinde vardı. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yarış dışına vazgeçildiler. Biz zati maçların oynanmasını baştan beri istemiştik. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan isteğimiz buydu. Kamuoyunda bazen, Manisa FK maçların oynanmasını istemiyor gibi bir likeni oluştu ama bütün tersi biz liglerin aynı Süper Lig gibi, TFF 1. Ligdeki gibi oynanmasını arz ettik. Zira herkes için daha adil bir vaziyet ortaya çıkacaktı. Herkes puan tablosunu oynayarak hak edecekti veya kaybedecekti. Burada federasyon tarafından şampiyonlar emin oldu, federasyon tarafından play-off maçları emin oldu ve federasyon tarafından play-off dışında kalanlar ve küme düşenler emin oldu. Matematiksel olarak bazı yöntem uygulandı, zorlama yöntemler uygulandı. Ben bir kere bunun hakkaniyetsiz olduğunu düşünüyorum. Bize karşı da hakkaniyetli olunmadığını düşünüyorum. Yarışın en ehemmiyetli ekiplerinden biri biziz. Hala da öyleyiz. Bu kararlılığımızdan bırakmışta değiliz. Nerede oynanırsa oynansın, biz bir üst lige çıkma hevesimizi ve kararlılığımızı devam ettireceğiz. 18 puan fark atan bir ekip olarak, matematiksel olarak şampiyonluk uğrumuzda varken, imkânsız gibi görünse de Federasyonun aldığı kararla biz o hayalimizden de bırakıyoruz. 2’nci ve 5’nci eşleşmesinde o zaman statüleri devam ettirseydiniz. Ligi kısalttınız ama play-off’u da kısalttınız. O zaman benim 2’nci olmamla, değişik ekibin 5’nci olması arasındaki avantajda yok oldu. Tarafsız sahada iç saha ve deplasman hadiseyi de yok edildi. Tarafsız sahada zorlama bir play-off kararı verildi. Bunun tamamen zorlama olduğuna inanıyorum. Allahın İzniyle bu kararı bağımsız almışlardır” ifadelerini kullandı.

“Play-off maçlarının oynanacağı yerde çok yanlış”

Teknik Direktör Cihat Arslan, play-off maçlarının Antalya’da oynanma kararının çok yanlış bir karar olduğunu dile getirerek, “Alınan tam yanlış kararlara bir de Antalya ilave edildi. Sporcu sıhhati bizim için çok ehemmiyetli. Bugün de hekimlerle, profesörlerle görüştük. Neler yapabileceğimiz mevzusunda orda ki ekiplerin yetkilileriyle görüştük. Bu sıcak havada performans sporu olan futbolun çok sıhhatli olamayacağı kararını da hekimlerden aldık. Maçların Antalya da oynanma fikrinin çok sıhhatli olmadığını düşünüyorum. Biz, orda ki organizasyonlara, sahalara, otellere bir hürmetsizlik yapmak istemiyoruz. Şu anda orası turizm zamanı, turizm sezonu. En ehemmiyetlisi bugün daha hangi gün, hangi stadyumda maç oynanacağı henüz bize bildirilmedi. Otellerde bize şu anda çok fahiş maliyetler sunuldu. Bunlarda kulüplerimize parasal anlamda büyük yük getirdi. Bu kararın zorlama bir karar olduğu buradan emin, şu anda federasyon yetkilileri Antalya’da, stadyum sorguluyorlar. Bunun hazırlığının daha evvel olup, daha sonra deklare edilmesi gerekirdi. Biz buna da hazırlıklı olmalıyız. Biz, federasyonun aldığı sürpriz kararlara da hazırlıklıyız. İdmanlarımız devam ediyor, kararlılığımız devam ediyor. Tam yanlışlara ve tam haksızlara karşın tam ekiplere zaferler diliyorum. Allahın İzniyle hak edenin kazandığı bir turnuva olur” dedi.

“Bizim şu anda tamamen odaklandığımız maç İnegöl maçı”

Arslan, laflarına şu biçimde son noktayı koydu: “Ben, rakiplerimize her zaman hürmet dinlediğimi belirtmek istiyorum. İlk maçta karşılaşacağımız İnegölspor’a da hürmet dinliyorum. Hem eforuna, hem bulunduğu gidişata, dinamizmine ve senelerdir Türk futboluna kazandırdığı genç oyunculara hürmet dinleyerek çabamızı vereceğiz. Kazanmak istiyoruz. Son olarak onların iç sahada oynadığı maçlarını izlemiştim. Heyecanlı ve ehemmiyetli bir ekip olarak gördüm. Çaba etmekten zevk dinleyeceğimiz bir rakip. Allahın İzniyle kazanan biz oluruz. Bizim şu anda tamamen odaklandığımız maç İnegöl maçı. Onu geçerseniz varsınız. Güç bir maç olacak ama kendi niteliğimiz bunu muvaffak olabilecek eforda.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu