Gündem

Çocuk Parkındaki tarihi çınar ağacı devrildi: 3 araç hasar gördü

Manisa’nın Akhisar ilçesi Şeyh İsa Semti 72 cadde üzerinde bulunan tarihi çınar ağacının yıkılması neticeyi park halindeki 3 vasıta zarar gördü, bir konut da hasar gördü. Çocuk reyin parkının içerisinde bulunan tarihi çınar ağacının yıkılması hadisesinde, parkta hiç bir çocuk olmaması sevindirdi.

Vaka, Şeyh İsa Semti 72. Cadde üzerindeki bir çocuk reyin parkı içerisinde alana geldi. 200 yaşından fazla olduğu hipotez edilen tarihi çınarların üç kolundan birisi dağılınarak yıkıldı. Yıkılma sırasında park halinde arda arda sıralı 3 araba ve bir konutun da duvarı hafif zarar gördü. Hadisede rastgele bir can kaybı yaşanmazken, ağacın yıkılması ile cadde erişime kapandı. Cadde üzerindeki taşıtlar, emniyetin trafik takımlarınca değişik caddelere yönlendirildi. Zabıta ve emniyet takımları vaka yerinde güvenlik tedbiri aldı.

Vaka yerinde esnaflık yapan ve adını vermek istemeyen bir yurttaş zelzele olduğunu varsaydıklarını ancak dışarı çıktıklarında tarihi çınar ağacının yıkıldığını gördüklerini ve yaralı olup olmadığını hakimiyet ettikten sonra 112 Acil Servis Takımlarına haber verdiklerini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu