Gündem

Diyanet Vakfının vekaletle kurban standı açıldı

Geçen sene Manisa’dan 5 bin 832 adet vekaletle kurban bağışı yapıldığı bilinirken, AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal da Manisa Şehir Müftüsü Mustafa Soykök’ü ziyaret ederek vekaletle kurban bağışında bulundu.

Manisa’nın Şehzadeler ilçesine bağlı Kısık Cami yanında asıllaşan stant açılışına Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Cami Hizmetleri Daire Başkanı Cemalettin Gezgiç, Döner Anapara Firma Müdürü Ahmet Bulut, Manisa Şehir Müftüsü Mustafa Soykök, TDV Manisa Şube Başkanı Hasan Kökkaya katıldı.

Türkiye Diyanet Vakfı bu sene vekalet yoluyla kurban kesim kıymetlerini yurt içi 975 TL, yurt dışı 825 TL olarak tanımladı. 2019 senesinde Manisa’dan 5 bin 832 adet vekaletle kurban kesilerek gereksinim sahiplerine dağıtıldığı bilinirken, okunan duanın ardından vekaletle kurban standı açıldı. AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal da, Manisa Müftüsü Mustafa Soykök’ü ziyaret ederek vekaletle kurban bağışında bulundu.

Kampanya hakkında söyleme yapan Müftü Soykök, “Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle geçen sene 149 ülkede 453 bin 560 pay kurban vekaletle fukara insanlarla, yoksul insanlarla buluşturduk. Bu kapsamda 2019 seneyi içerisinde 18 milyon insana kurban itimatlarını eriştirmiş olduk. Bu yılda kampanyamıza start verdik. Manisa olarak 5 bin 832 adet vekaletle kurban gönderdik. Bu yıl bu amacı daha da geliştirmek istiyoruz. O surattan bu standımızın açılışını yaptık. Öteki ilçelerimizde de stantlar açılacak. Din vazifelilerimiz fiş karşılığında milletimizin bağışların kabul edecek. Tam yurttaşlarımızı, milletimizi kurban itimatlarını Türkiye Diyanet Vakfı teminatıyla mazlum ve mağdur coğrafyadaki fukara insanlara eriştirmeye davet ediyoruz. 30 Temmuz’a kadar standımız sarih kalacak. İlçelerimizde de stantlar açılacak” dedi.

2019 senesinde Türkiye Diyanet Vakfı’na itimat edilen 453 bin 560 pay kurban yurt içinde şehir ve ilçeler olmak üzere 424 kesim noktasında, yurt dışında 149 ülkenin 423 bölgesine bizzat gönüllü ve vazifelilerin gözaltısında kesildi ve gereksinim sahiplerine dağıtıldığı bilindi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı