Gündem

Evinin deposunu akaryakıt istasyonuna çevirmiş

Manisa’nın Demirci ilçesinde bir kişinin evinin ambarına kurduğu pompa tertibatıyla dışarıya motorin ve benzin satışının yapıldığı tespit edildi. Jandarma tarafından yapılan baskında kurulan tertibat afallatırken, bin 600 litre motorin ve 45 litre benzine de el konuldu.

Demirci İlçe Jandarma Komutanlığı ve Manisa Şehir Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğünün ortak yaptığı işlemle İcikler Mahallesi’nde tertibat kurmak suretiyle dışarıya mazot satışı yapan Ş.U. 47 adlı bireyin dükkanında ve evinde yapılan aramada bireyin malzeme ambarı olarak kullandığı bina içinde özel olarak yapılmış mazot istasyonu bulundu. 5 tonluk yakıt depolama tankı, 1600 litre motorin, depolama tankına bağlı bir adet sayaç, bir mazot pompası ve 45 litre benzinin ele geçirildiği işlemde malzemelere el konularak damgalama yapıldı. El konulan malzemeler yed-i belliye teslim edilirken, vakaya ait isimli harekâtlar ve soruşturma geniş çaplı devam ediyor.

Hakkında nezaret kararı verilen kuşkulu Ş.U.’nun tutulduğunda ‘5015 rakamlı petrol piyasası yasasına muhalefet kabahatinden’ operasyon yapılarak adli makamlara sevk edileceği bilindi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı