Gündem

FETÖ yalanıyla vatandaşı dolandıran zanlı tutuklandı

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde cep telefonundan aradığı yurttaşı, kendisini polis olarak tanıtıp FETÖ palavrayı ile 20 bin lira parasını dolandıran kuşkulu, Kırkağaç polisi tarafından tertip edilen galibiyetli bir işlemle İzmir’de yakalandı.

Kırkağaçlı esnaf A.T.’ye 61 kendisini “Komiser Hakan” diye tanıtan kuşkulu M.A.P. 45, ‘isminiz FETÖ terör örgütüne karıştı’ diyerek 20 bin TL’yi kendi hesabına yatırmasını istedi. Telekonferans sistemiyle görüştüğü dolandırıcıya inanan A.T., 20 bin TL’yi kuşkulu M.A.P.’nin hesabına yatırdı. Daha sonra dolandırıldığını kavrayan A.T., Kırkağaç İlçe Emniyet Müdürlüğüne müracaat etti. Bunun üzerine harekete geçen Kırkağaç polisi, M.A.P.’yi tertip edilen galibiyetli bir işlemle tutarak Kırkağaç’a getirdi.

Çıkarıldığı duruşmaca hapsedilen M.A.P., “Ben A.T.’yi tanımam, hesabıma baktım 20 bin TL var. Bu parayı bana neden yatırdığını öğrenmiyorum. Paranın bir kısmına tükettim, bir kısmıyla da borçlarımı dağıttım” dedi.

A.T. ise “Bana telefon ettiler ve büyük bir FETÖ terör işlemi yaptıklarını FETÖ terör örgütünün bana ait saklı bilgileri ele geçirdiklerini ve banka hesaplarını boşalttıklarını o sebeple bunları tutmak için 20 bin TL’yi verdikleri hesap numarasına yatırmam istendi. Bende verilen hesap numarasına 20 bin TL yatırdım. Daha sonra ise dolandırıldığımı kavradım ve davacı oldum” dedi.

Kuşkulu M.A.P., çıkarıldığı duruşmaca hapsedilerek cezaevine sevk edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu