Gündem

Fırtına, Alaşehir’de büyük hasara neden oldu

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde akşam saatlerinde tesirli olan fırtına yağmurla beraber konutlara, bağlara, ağaçlara ve arabalara hasar verdi.

Alaşehir’de akşam saatlerinde esen fırtına, Beşeylül Semti Osman Akça Sokak’ta bulunan 3 katlı bir binanın çatı katında bulunan sac çatıyı uçurdu. Çatı, boş bir araziye uçarken konut sahibi Asım Yenen, “Ne olduğunu kavrayamadık, birden çıkan rüzgarın tesiriyle çatı yere düştü. Allah’tan boş arsaya düştü” dedi.

İstasyon Semti Bağkent sitesinde de bir çınar ağacı G.S.’ye ait park halindeki bir arabanın üzerine yıkıldı. Belediye takımları ağaçları kesip arınarak, arabayı ağacın altından çıkardı. Akkeçili Semti mevkiinde Necip Özdemir’e ait 5 dekar bağ alanı ise direkleriyle beraber yere uyurken, Mehmet Özdemir’e ait bağın iki sırası da yıkıldı, Lisan Uysal’a ait şeftali, ceviz ve erik ağaçları da kasırgadan hasar gördü. Lisan Uysal, “Bahçede dolaşıyordum. Birden çıkan fırtına ile beraber yağmur ağaçları devirdi. Meyveleri yere döktü. Kendimi konutun içine güç attım.” diyerek kasırganın şiddetini anlattı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı