Gündem

Gelenbe’de altyapı dönüşümü için fizibilite çalışmaları başladı

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğünün Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Manisa’yı daha yaşanılabilir bir kent haline getirme misyonu çerçevesinde Kırkağaç ilçesine bağlı Gelenbe Mahallesinde yapacak olduğu içme suyu ve kanalizasyon şebekesi projesinin gerçekleşmesi için gerekli olan Dünya Bankası kredisi için fizibilite çalışmalarına başlandı. MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün öncülüğünde Manisa’yı tüm ilçe ve mahalleleriyle daha yaşanılabilir bir kent haline getirebilmek için çalıştıklarını ifade etti. Aslay, “Gelenbe mahallemizde mevcut altyapı hatlarını yenileyerek uzun vadede sorun yaşatmayacak olan yeni hatları döşeme çalışmaları kapsamında Dünya Bankası kredisi için fizibilite çalışmalarına başladık. Çalışmaların tamamlanmasının ardından mahallemizde bulunan altyapı sorununu kökten çözüme kavuşturmak istiyoruz. Mahalle sakinlerimiz için de artık altyapı bir sorun olmaktan çıkacaktır. Mahallemizde başarıyla işlettiğimiz atıksu arıtma tesisimiz de yeni altyapı sistemi ile daha da başarılı bir şekilde çalışıp, çevre kirliliğinin önlenmesinde daha büyük bir rol oynayacaktır” dedi.

Gelenbe Mahalle Muhtarı Mustafa Uyar, “Mahallemize yapılan hizmetler bizleri mutlu ediyor. Mevcut altyapı hatlarımız eskimiş ve artık sorunlar yaşanmaya başlamıştı. Mahallemizdeki içme suyu ve kanalizasyon hatlarının yenilenmesiyle mahallemizdeki sorunlar çözüme kavuşacaktır. Mahallemizde hali hazırda atıksu arıtma tesisimiz de var. Allah emeği geçenlerden razı olsun. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e de hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al google.com.tr izmir saç ekim izmir saç ekim merkezi izmir web tasarım web tasarım google seo hizmeti manisa haberler ordu haberler beğeni satın al google seo lesonya görev yap para kazan izmir evden eve nakliyat izmir tentebodrum tente izmir korsan taksi