Gündem

Gördes’te bozulan yollarda çalışmalar başlayacak

Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Dayanakçısı Ali Öztozlu da, ilçe Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Dayanakçısı Ali Öztozlu bir ekip tahliller ve temaslarda bulunmak üzere Gördes ilçesini ziyaret etti. Ziyarette Öztozlu’ya, Fen İşleri Daire Başkanı Uğur Topkaya, Yol Üretim ve Onarım Daire Başkan Vekili Serdinç Bulut, Gördes Muhtarlık İşleri Şube Müdür Vekili Mustafa Gün eşlik etti. Büyükşehir kurulu ziyaret kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Gördesli Şehit Makbule Hanım Alanı yanında bulunan bir kahvehanede, Adnan Menderes Mahalle Muhtarı Sabri Atay, Atatürk Mahalle Muhtarı Mehmet Aybey, Nakıp Ağa Mahalle Muhtarı Kerim Çakır, Beş Eylül Mahalle Muhtarı Osman Bilgen, Uzunçam Mahalle Muhtarı Kasım Okşul, Cuma Mahalle Muhtarı Mustafa Matur, Huseyni Baba Mahalle Muhtarı Mehmet German, Divan Mahalle Muhtarı Fahri Yılmaz ile bir araya geldi.

Gördes milleti, çalışmalardan mutlu olacak

Muhtarlarla asıllaştırılan buluşmanın açılış konuşmasını Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Dayanakçısı Ali Öztozlu yaptı. Merkez semtlerde özellikle doğalgaz kazılarından kaynaklanan meselelerin çözümü için zorunlu ihalenin yapıldığını ve çalışmaların birkaç gün içerisinde başlayacağını müjdeleyen Öztozlu, “Müessese kazılarından özellikle doğalgaz kazılarından kaynaklanan tamiratlar, pandemi sürecinden dolayı azıcık gecikti. Ama, ehemmiyetli olan sonu hoş olsun. İhalemizi yaptık. Allah’ın izniyle hafta sonu burada söküme başlanacak. Pazartesiden itibaren program dahilinde kent merkezindeki döşemelere başlanacak. Toplam 70 bin metrekare sıfırdan kilit parke taşı döşemesi, 15 bin metrekare de tamirat yapacağız. Ama bu son yağmurlardan sonra bizim tamiratla çözebileceğimiz noktalarda sökülüp yine takılma noktasına gidilebilir. Lüzum halinde 100 bin metrekareye kadar bu çalışmamızı yükseltebiliriz. Başkanımızın yönergeyi istikametinde muhtarlarımızı ve Gördes milletini hoşnut ederek çalışmalarımızı bitireceğiz” diye konuştu.

Muhtarlardan teşekkür

Beş Eylül Mahalle Muhtarı Osman Bilgen, “Biz, birkaç aydır bu çalışmayı bekliyorduk. 2020 programında bizim semtimiz programa dahil edildi. Çok teşekkür ediyoruz, takımlara çalışmalarında zaferler diliyoruz” derken, Adnan Menderes Mahalle Muhtarı Sabri Atay, “Yapılan çalışmaları destekliyoruz, yapılan hiçbir işin boşa gitmeyeceğine inanıyoruz, ilçemizde doğalgazdan kaynaklanan, yollarımızda azıcık kasvetler var. En kısa zamanda çözüleceğini öğreniyoruz” diye konuştu.

Teknik gezi yapıldı

Manisa Büyükşehir Belediyesi kurulu ve merkez mahalle muhtarları buluşma sonrasında tamirat ve yenileme çalışmalarının yapılacağı, sokak ve caddelerde teknik gezi analizleri yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu