Gündem

Hayvanseverler bu parkı çok sevdi

Belediye tarafından ilçedeki ikinci hayvan parkı açılarak hizmete başladı.

‘Tam canlıların hayata hakkına hürmet’ prensibiyle misal çalışmalara imza atan Akhisar Belediyesi, ikinci Köpek Reyin Parkı’nı Hürriyet Semti 429 Cadde’ta açtı. Evcil hayvanların hiçbir yurttaşı rahatsız etmeden, rahatlıkla dolaşabilecekleri, egzersiz yapıp, sosyalleşebilecekleri köpek parkı hayvanseverler tarafından yoğun alaka gördü.

Tel örgülerle çevrili bu parkta hayvan sahiplerinin evcil hayvanlarını rahat bir biçimde dolaştırabileceğini ifade eden Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, aynı zamanda ulusa sarih alanlarda dolaştırılan evcil hayvanlarla alakalı gelen şikayetlerin de önüne geçildiğini ifade etti.

“Hoş bir sosyal belediyecilik misali”

Parkın oldukça kullanışlı olduğunu ifade eden Gökalp Çelik, “Hoş bir sosyal belediyecilik misali var burada. Sosyal belediyeciliğin yaşamımıza bu kadar artı istikamette tesir edebileceğine ben inanmazdım. Köpek sahibi olarak bizim yaşamımızı çok basitleştirdiler. Yaptıkları bu hizmeti takdirle karşılıyorum ve başta Belediye Başkanımız Besim Dutlulu ile takımına çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Park sayesinde köpeğimiz sosyalleşmeye başladı”

Köpek Reyin Parkı ile köpeklerinin sosyalleştiğini ve değişik köpek sahipleri ile tecrübelerini paylaşabildiklerini söyleyen Elif Çelik, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Bizim köpeğimiz ilk başlarda çok sosyal bir köpek değildi. Dışarıda dolaştırarak değişik cadde hayvanları ile bağlantı kurmasını sağlıyorduk ama çok da tesirli olmuyordu. Köpeğimiz, bu parkta değişik köpeklerle toplanarak sosyalleşmeye başladı. Özgüveni yerine geldi. Aynı zamanda biz de sosyalleşerek değişik köpek sahipleri ile tanıştık, tecrübelerimizi hisseleştik. Bu parkın genişliği, ışıklandırması, oyuncakları ve enerjisi ile bize İzmir’i andırdırdı. Akhisar gün geçtikçe daha hoş bir yer haline geliyor. Katkısı olanlara çok teşekkür ederiz.”

Park sayesinde hem çocuklar hayvan sevgisine özümsüyor hem de köpek sahipleri köpekleriyle neşeli süre geçirebiliyorlar. Park içerisinde hayvanlar için su kapları ve reyin oynayabilecekleri oyuncaklar bulunurken, hayvan sahiplerinin evcil hayvanlarının dışkılarını atmaları için de çöp kovaları bulunmakta. Akhisar Belediyesi her ne kadar parkın pakliği ile ilgilense de, köpek sahiplerine evcil hayvanlarının mesullüğünü almaları ve parkı pak yakalamaları için ihtar levhaları ilave etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu