Gündem

Hem İngilizce hem İspanyolca öğreniyorlar

sınıftan itibaren ikinci yabancı dille beraber devam ediyor. Kolejde 4 yaşında başlayan İngilizce eğitimin yanında 2. sınıftan itibaren tüm talebelere İspanyolca da öğretiliyor.

MER Koleji Çağdaş Eğitimin Rotası mektep evveli 4 yaştan lise son sınıfa kadar İngilizce, 2. sınıftan lise son sınıfa kadar İspanyolca eğitim veriyor.

Düşüncelerini yabancı dille anlatabilecekler

Yabancı dilin artık dünyanın her yerinde aynı ehemmiyete sahip olduğunu vurgulayan MER Koleji İdare Heyeti Başkanı Dr. Emre Mermer, “Yerleşkelerimizde okuyan talebelerimizin aldıkları eğitim sonrası düşüncelerini yabancı dille anlatabilecek seviyeye gelmeleri için tüm çalışmaları yapacağız.” dedi

İspanyolca derslerini İspanyol bir hoca tarafından verildiğini kaydolan Dr. Mermer, “Talebelerimiz birinci yabancı dil olarak İngilizce, ikinci yabancı dil olarak da İspanyol hocamız tarafından verilen İspanyolca dersini görmekte. Geçen sene Yerleşke Müdürümüz Mehmet Kanca’nın da mücadeleleriyle talebelerimizi Çekya’nın başşehri Prag’da yabancı dil eğitiminde buluşturduk. Müessese olarak da kendilerini dayanakladık. Zaferli olan eğitim kadromuza yeni hoca desteklerle yardım sağladık. Bir lisan bir insan felsefesi ile eğitim öğretim çalışmalarımıza devam edip yeniden projelerle ve pratik yaparak zaferli olmalarını sağlayacağız.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu