Gündem

İHA’nın unutulmayan 15 Temmuz fotoğrafları Salihli’de sergilendi

15 Temmuz alçak darbe teşebbüsünün dördüncü sene dönümünde Türk ulusunun epopesi direnişini kayıt altına alınan İhlas Haber Ajansı İHA tarafından çekilen resimlerin yer aldığı “15 Temmuz Epopeyi Resim Sergisi” Manisa’nın Salihli ilçesindeki Demokrasi ve Ulusal Birlik Meydanı’nda açıldı.

İHA Resim Sergisine Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Alşen, Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Metin Durmaz, müessese müdürleri ile yurttaşlar gezdi. Salihlili yurttaşlar sergiyi büyük alaka gösterirken, İHA’nın resim sergisi ise sergiyi dolaşan yurttaşlara alçak darbe gecesindeki o anları tekerrür yaşattı.

Kaymakam Sağlam anı defterini imza attı

Öte yandan, Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünün dördüncü sene dönümü kapsamında Ulusal Birlik ve Demokrasi Meydanı’ndaki anı defterini imza attı. Kaymakam Sağlam anı defterine “Ülkemizin her yerinde olduğu gibi Salihli’mizde de 15 Temmuz günü bu alçak teşebbüse karşı yediden yetmişe, çocuğundan gencine, yaşlısına, bayanından erkeğine, yönetçisinden yurttaşına, cemiyetin her bireyi ve her kesimi dimdik ayakta durmuş, sanki kıyama kalkmıştır. Binlerce insanın her gün katıldığı demokrasi nöbetlerine şu alan tanıklık etmektedir. Elhamdülillah Salihli’mizin vatanperver, sancak hoşlanır insanları, bu sınavı en öne saflarda büyük bir aşkla, coşkuyla muvaffak olmuştur. Arkadaşa düşmana verilecek en hoş ileti, bugün olduğu gibi 15 Temmuz’da da verilmiştir. Allah birliğimizi ve dirliğimizi daim etsin” yazdı.

Kaymakam Sağlam, 15 Temmuz’u resimlerle unutturmayan İhlas Haber Ajansına teşekkür etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı