Gündem

İSO 500 listesinde Manisa’dan 24 firma yer aldı

İstanbul Sanayi Odası İSO tarafından Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu çalışmasının 2019 seneyi neticeleri söylendi. Söylenen bilgiler göre bu sene ilk 500 listesinde Manisa’dan 24 şirket yer aldı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası İdare Heyeti Başkanı Mehmet Yılmaz, listeye yer alan firmaları tebrik etti.

İstanbul Sanayi Odası İSO tarafından 1993 senesinden bu yana her sene yapılan Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu çalışmasının 2019 seneyi neticeleri söylendi. Söylenen bilgiler göre bu sene ilk 500 listesinde Manisa’dan 24 şirket yer aldı.

Başkan Yılmaz: “Sanayicilerimiz galibiyet hikayeleri yazıyor”

İSO 500 listesinde yer alan 24 işletmeyle gurur ve iftihar dinlediklerini belirten Manisa Ticaret ve Sanayi Odası İdare Heyeti Başkanı Mehmet Yılmaz, “İstanbul Sanayi Odası tarafından her sene söylenen ilk 500 sanayi kuruluşu listesinde odamıza kayıtlı azalarımızdan merkezi şehrimizde olan 10 şirket ile beraber yeniden odamıza kayıtlı olarak bölgemizde yapım yapan ama merkezleri başka kentte olan 14 şirketimizle beraber devler liginde Manisa’dan 24 şirketimiz yer aldı.” dedi.

Dünyada yaşanan korona virüs salgınına karşın Manisalı sanayicilerin yapıma, istihdama ve ihracata devam ederek galibiyet hikayeleri yazdığını belirten Başkan Yılmaz, “Gurur kaynağı olan firmalarımız ülkeye sağladıkları katma kıymetle gayreti, cesareti, inancı, azmi ve istemi temsil ediyorlar. Tüm dünyayı tesiri altına alan ve ülkemizde de son derece tesirli olan korona virüs salgını nedeni ile ekonomik olarak güç günlerden geçtik. Bu güçlü yarıyılda sanayicilerimiz güç koşullar altında çarklarını döndürmeye devam etti. Böylesine özel ve güçlü bir yarıyılda İSO 500 listesinde yer alan tüm şirketlerimizi kutluyorum. İmalin ve istihdamın, ihracatın asıl kahramanları olan bu şirketlerimiz kentimizin kalkınmasında ve markalaşmasında ehemmiyetli bir rol üstlenmekteler. Sanayicilerimiz gece gündüz, 7 gün 24 saat çalışmak suretiyle katma bedel üretmeye devam ediyor. Güç koşullar altında dünya ile rekabet ederek ülke ekonomimize katkı koymaya çalışan sanayicilerimizi, idareyicilerini ve çalışanlarını bir defa daha kutluyor ve tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Manisa’da yapım yapan ve ilk 500 arasına giren işletmeler ve sıralamaları şöyle: “21. Vestel Elektronik San. ve Tic. A.Ş., 23. Vestel Beyaz Eşya San. ve Tic. A.Ş., 27. Borçelik Çelik San. Tic. A.Ş., 69. Erdemir Çelik Servis Merkezi San. ve Tic. A.Ş., 79. Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima San. Tic. A.Ş., 102. Sarten Ambalaj San. ve Tic. A.Ş., 110. Çağdaş Oluklu Mukavva Ambalaj San. ve Tic. A.Ş., 111. Eczacıbaşı Tüketim Mahsulleri San. ve Tic. A.Ş., 115. Maxion İnci Jant Sanayi A.Ş., 138. Sofra Yemek Yapım ve Hizmet A.Ş. Manisa Kuruluşu, 145. Whirlpool Beyaz Eşya San. ve Tic. A.Ş., 183. İnci GS Yuasa Akümülatör San. ve Tic. A.Ş., 193. Güçlüteks Tekstil Tic. ve San. A.Ş., 213. Döktaş Dökümcülük Tic. ve San. A.Ş., 229. Olmuksan International Paper Ambalaj San. ve Tic. A.Ş., 231. Klimasan Klima San. ve Tic. A.Ş., 291. Elba Tazyikli Döküm Sanayii A.Ş., 300. Yonca Yiyecek Sanayi Şirketleri İç ve Dış Ticaret A.Ş., 325. Keskinoğlu Tavukçuluk ve Damızlık Şirketleri San. Tic. A.Ş., 395. Tirsan Kardan San. ve Tic. A.Ş., 412. Maxion Jantaş Jant San. ve Tic. A.Ş., 419. Standard Profil Ege Otomotiv San. ve Tic. A.Ş., 430. Emas Makina Sanayi A.Ş., 462. Konveyör Beyaz Eşya ve Otomotiv Yan San. Tic. A.Ş.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı