Gündem

itfaiye dar sokaklara müdahale ediyor !

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, bünyesindeki araç filosuna bir yenisini daha ekledi. Dar sokak aracı olarak kullanılacak olan mini itfaiye aracını Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, itfaiye dairesi bünyesinde inceledi. Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, araç hakkında Öztozlu’ya bilgilendirmede bulundu. Mini itfaiye aracının özellikle dar sokaklarıyla bilinen mahallelerde kullanılması hedefleniyor. Hem su hem de köpük sıkarak yangınlara müdahale yeteneği olan araç, araç üstünden ve araç önünden müdahalede bulunabilecek.

İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, aracın boyutlarının küçük olması sebebiyle dar alandaki yangın ve benzeri olaylara müdahalede kendilerine zaman kazandıracağını belirterek, manevra kabiliyeti nedeniyle de olay yerine oldukça yaklaşabileceklerini kaydetti. Aracın büyük ilgi çektiğini belirten İnal, küçük olmasının yanında yangınlara hem su hem de köpük ile müdahale imkanı sağladığını, taşıdığı ekipman ile de personeller tarafından çok kullanışlı bir araç olduğunu kaydetti. Mini itfaiye aracının dar sokaklarıyla bilinen mahallelerde ve küçük alanlarda kullanılmasının hedeflendiğini kaydetti.

İtfaiye Teşkilatı’nın 307. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte de mini itfaiye aracının tanıtımı yapıldı. Gönüllü itfaiyeciler tarafından da ilgiyle incelenen araç vatandaşlar tarafından da büyük ilgi çekti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al google.com.tr izmir saç ekim izmir saç ekim merkezi izmir web tasarım web tasarım google seo hizmeti manisa haberler ordu haberler beğeni satın al google seo lesonya görev yap para kazan izmir evden eve nakliyat izmir tentebodrum tente izmir korsan taksi