Gündem

İYİ Parti Selendi’de Türk dönemi

Sıradan Kurultayı yeni tip korona virüs Covid-19 temkinleri çerçevesinde yapıldı. Kurultayda tek aday olan Emekli Hoca olan Daha Önceki Ülkü Ocakları İlçe Başkanı İlhan Türk İYİ Parti Selendi İlçe Başkanı seçildi.

Kurultay sürecinin devam ettiği İYİ Parti’de, kurultay coşkuyu Selendi’de yaşandı. 21 Mart 2020’de yapılması gerekirken salgın sebebiyle ertelenen kurultayda mevcut başkan Tevfik Gülmez aday olmadı. 51 kayıtlı abonesi bulunan partinin kurultayında divan başkanlığını Mehmet Yurt yaptı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından raporların okunması ve oylanması ile devam eden kurultayda mevcut İlçe Başkanı Tevfik Gülmez ve Şehir Başkanı Hasan Eryılmaz birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından idare heyetinin tanıtımının ardından oylamaya geçildi. Kullanılan reylerin tamamını alan İlhan Türk ve yönetimi İYİ Parti Selendi İlçe Başkanı seçildi.

Seçimin ardından teşekkür konuşması yapan İYİ Parti yeni İlçe Başkanı İlhan Türk, öncelikle partinin kurulduğu günden bugüne kadar güç koşullar altında zaferle bugünlere taşıyan kurucu Başkan Tevfik Gülmez ve idaresine teşekkür etti. Türk, “Partimizi en iyi biçimde temsil etmek misyonu ben ve dostlarımıza layık görüldü. Allahın İzniyle öncelikle önümüzdeki süreçte abone sayımızı 10 kat artıracağız buna inanıyoruz. 2023 tercihlerine iyi bir biçimde hazırlanıp zaferli olacağız. Ben buna inanıyorum onun için genel Başkanımız Meral Akşener’e en büyük dayanağı sağlayacağız.” dedi.

İYİ Parti Selendi İlçe Kurultayına İYİ Parti Manisa Şehir Başkanı Hasan Eryılmaz, Şehir Başkan Adayı Bülent Beğeni, Alaşehir Belediyesi daha önceki Başkanı Gökhan Karaçoban, CHP Selendi İlçe Başkanı Selim Kurt, İYİ Parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının ilçe başkanları ve idareyicileri ile partililer katıldı.

Kongreye katılanlar aboneler maske ile rey kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu