Gündem

Kan donduran cinayeti olay yerinde anlattı

Manisa’nın Soma ilçesinde barbarca öldürülen 22 yaşındaki Özcan Eren’in cinayet zanlısı Baytar Hekim Mehmet T. bulunduğu cezaevinden jandarma tarafından alınarak cinayetin işlendiği alanda bulgu yaptırıldı. Katil zanlısı Mehmet T., Özcan Eren’i bir yol kenarında tüfekle vurup öldürdükten sonra taşıtının valizinde kendisine ait baytar iş yerinin bodrumun götürüp burada baltayla parçalara ayırdıktan sonra parçaları Hoşlanışlar Barajı ve Aydıncık Göletine attığını itiraf etti.

Manisa’nın Soma ilçesinde Hoşlanışlar Barajı’nda geçtiğimiz 14 Mart’ta insan bedenine ait kesik bir kolun bulunmasıyla başlayan aramalarda 11 parçaya ufalanan Özcan Eren’e ait uzuvlar Hoşlanışlar Barajı ve Karacakaş’taki Aydıncık göletinde bulundu. Cesedin Bayat Semtinden kaybolan Özcan Eren’e ait olduğu yapılan Deoksirübo Nükleik Asit ile tespit edildi.

Vakayla alakalı Özcan Eren’in en son görüştüğü Baytar Hekim Mehmet T. nezaretine alınmış daha sonra ispat eksikliğinden hür kalmıştı. Barajdan insan kolu bulunmasıyla Özcan Eren’e ait olduğu düşünülen uzuv sebebiyle Baytar Hekim Mehmet T. yine nezaretine alınmış sonrasında çıkarıldığı duruşmaca hapsedilmiş, cezaevinde kabahatini itiraf etmişti.

Bugün de vakayla alakalı bulgu sebebiyle jandarma gözaltısında Soma’ya getirilen Mehmet T., cinayeti nasıl işlediğini hadise yerinde anlattı.

Hoşlanışlar Semti ile Yağcıllı arasındaki kara yolu kenarında bir bahçede evvel tüfekle vurduğu Özcan Eren’i vasıtasıyla Soma’daki baytar iş yerinin bodrumuna getirdiğini anlatan Mehmet T., burada baltayla parçalara ayırarak Hoşlanışlar Barajı ile Aydıncık Göletine attığını söyledi.

Baraj göletinde ve cinayetin ilk işlendiği yerde yapılan bulgu sonrasında Baytar Hekim Mehmet T. yine cezaevine götürüldü.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı