Gündem

Kaymakam Duru ve kurum amirlerinden maske denetimi

Yeni tip korona virüs Covid-19 salgınının Türkiye’de de görülmesinin ardından alakalı ünitelerce alınan kararları sıkı bir biçimde uygulayan ve bu süreçte sıkı bir biçimde teftiş yapan Kula Kaymakamı Kemal Duru, bu hafta da mahalle pazarındaki teftişi aksatmadı. Her hafta mahalle pazarında müessese amirleri ile beraber teftiş hakikatleştiren Kaymakam Duru, birliktesiki müessese amirleri ile yeniden mahalle pazarında teftişe çıktı. Pazar yerinde sosyal mesafe ve maske kaidesine geçim sağlayan yurttaşlara teşekkür eden Kaymakam Duru, kaidelere geçim sağlandığı takdirde salgın sürecini en galibiyetli biçimde atlatılabileceğini söyledi. Maskesini muntazam takmayan ve hiç takmayan yurttaşları da kaidelere uyması istikametinde ihtarlarda bulunan Kaymakam Duru, salgın sürecinde yaşamın bir parçası olan maske kullanımını alışkanlık haline getirilmesi ve cemiyet sıhhati için muntazam bir biçimde kullanılması gerektiğini ifade etti.

Kula’da salgın sürecini en galibiyetli biçimde yürüttüklerini ifade eden Kaymakam Duru, İlçe Sağlık Müdürlüğü takımlarının zorunlu çalışmaları yürüttüklerini söyledi.

Kaymakam Duru ile beraber mahalle pazarındaki teftişe, İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amiri Komiser Destekçisi Hakkı Korhan İnci, İlçe Emniyet Müdürlüğü Karakol Amir Destekçisi Servet Ceren, Kula Belediyesi Zabıta Amiri Hüseyin Ulu, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bilgin Sarısu, Kula Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aytekin Şadan, zabıta personeli ile polisler eşlik etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu