Gündem

Kıbrıs Barış Harekatının 46. yılı törenle kutlandı

sene dönümü Manisa’nın Turgutlu ilçesindeki 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanında tertip edilen merasimle kutlandı. Merasim sunumu Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın tarafından yapıldı.

Türk Silahlı Güçleri tarafından “Ayşe tatile çıksın” şifresiyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bağımsızlığa kavuşması için tertip edilen Kıbrıs Barış Harekatının 46. sene dönümü Turgutlu’da tertip edilen merasimde kutlandı. 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanında hakikatleşen merasime Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan, Fırat Honaz, Evren Erbaş Ser ile beraber Turgutlu İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Balaban, Turgutlu İlçe Jandarma Komutanı Halim Karaer ve Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı üyeyi gaziler katıldı. Kıbrıs Barış Harekatını tertip eden ve harekat sırasında yaşamını kaybeden tüm şehit ve devlet büyükleri için Hürmet Duruşunda bulunuldu ve tüm şehitlerin hatırasına çelenk vazgeçildi. Törenin sunumunu reelleştiren Başkan Çetin Akın bir konuşma da yaptı.

Merasimde konuşan Başkan Akın, “Ayşe tatile çıktı şifresiyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine serbestlik getiren Kıbrıs Barış Harekatının 46. sene dönümünü kutluyorum. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı için kahramanca çaba eden başta Türk politikasının ehemmiyetli adı, Kıbrıs Barış Harekatının mimarı Bülent Ecevit’i olmak üzere tüm şehit, gazi ve devlet büyüklerimizi hürmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu