Gündem

Kırkağaçlı üreticiler için yükleme rampası yapılacak

Kırkağaç Ziraat Odası Başkanı Emin Özarı rampanın çiftçiler için ehemmiyetine değinerek, Başkan Ergün ve katkısı olan herkese teşekkürlerini iletti.

Kırsal kalkınmanın sağlanması ismine ehemmiyetli projeleri yaşama geçiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kırkağaçlı üreticileri de unutmadı. Kırkağaçlı üreticilerden gelen arz üzerine harekete geçen Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kırkağaç Belediyesi işbirliğiyle Kırkağaçlı üreticilerin zirai mahsullerini yükleyip, boşaltabileceği rampa imali için çalışmalara başlayacak. Üreticilerin hem zamandan hem de maliyetten tasarruf etmesini sağlayacak olan rampa çiftçiler için büyük ehemmiyet taşıyor. Kırkağaç’a ziyarette bulunan Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Destekçisi Ali Öztozlu, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz ile beraber Kırkağaç Ziraat Odası Başkanı Emin Özarı ve üreticiler ile toplandı. Öztozlu ve Gedüz’e Fen İşleri Daire Başkanı Uğur Topkaya, Yol İmal ve Onarım Daire Başkanı Kurtuluş Kuruçay, İtfaiye Daire Başkanı Gürhan İnal ve Kırkağaç Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Tahsin Arslan eşlik etti.

Oda başkanı teşekkür etti

Rampa mevzusunda yapılan görüşmelerin bu evreye kadar geldiğini dile getiren Kırkağaç Ziraat Odası Başkanı Emin Özarı, “Kırkağaç bir tarım ilçesi. Tarıma yapılan yatırımlar çiftçimizin gelirini çoğaldıracaktır. Bu hedefle tercih zamanını birlikteyiz, biriz diyordunuz. Bunun hoş bir misali Kırkağaç’ta tecelli etmiş oldu. Kırkağaç belediyesi arsayı verdi. Büyükşehir Belediyesi de inşaatını yapacağım dedi. Çiftçimizin el birliği ile kullanabileceği zirai yiyeceklerin boşaltılıp yüklenebileceği rampa işine girişmiş bulunduk. Cengiz Başkanımıza, Daire Başkanı olarak sizlere, İsmail Gedüz Başkanımıza ve katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Ne gerekiyorsa yapmaya hazırız”

Genel Sekreter Destekçisi Ali Öztozlu ise, “Geçen hafta başkanımız, Cengiz Başkanımıza ziyarette bulundu. Bu ziyarette ortak projeler ile alakalı istişarelerde bulunuldu. Yalnızca bu rampa değil, garaj projesi, halı saha projesi ve öbür projeler için teknik gezi yapıyoruz. Sizin bu rampaya olan gereksiniminizin farkındayız. Cengiz Başkanımızın yönergeyi de bu doğrultuda. Yerini tanımlayın biz ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” diye konuştu.

Üreticiler teşekkür etti

Rampanın üreticiler için iyi olacağını dile getiren Kırkağaçlı üretici İsmail Sağ ise, “Domatesimizi dökeriz. Memleket için iyi olur. Neşelendirici. Memnunuz. Hoş. Bu saatten sonra rahat rahat salçalık domates ekebiliriz” ifadelerini kullandı. Üretici Halil İbrahim Terzioğlu da, “Cengiz Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Allahın İzniyle bu rampamız olur. Çiftçimiz çok gevşeyecek. Buğdayımızı, domatesimizi bu rampada dökeceğiz. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu