Gündem

MABEM Başarısını bir kez daha kanıtladı

Manisa Büyükşehir Belediyesinin eğitimde fırsat denkliği prensibiyle şehir genelinde yaşama geçirdiği ve zaferiyle yurt genelinde misal gösterilen MABEM’de öğrenim gören 2 talebe, 2020 LGS’de 500 bütün puan alırken, yüzde 1’lik dilime de 102 talebe girdi. İmtihanda zafer gösteren MABEM talebelerini tebrik eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, her sene zafer seviyesini üst noktalara taşıyan MABEM’in, 2020 LGS galibiyetinin rastla olmadığını vurguladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezleri’nde MABEM öğrenim görerek, LGS’ye hazırlanan talebeler, 2020 LGS neticelerinde şeref veren zaferler elde etti. MABEM’de öğrenim gören 2 talebe LGS’de tüm sualleri doğru cevaplayarak 500 bütün puan alırken; 100 talebe de, sadece 1 suali yanlış işaretleyerek yüzde 1’lik dilime girerek, başta aileleri olmak üzere Manisa Büyükşehir Belediyesine büyük bir şeref yaşattı. Şehir geneli neticelerinde marifet sıralamasında yer alan talebelerin gösterdikleri zafer, MABEM yöneti ve öğretim kadrosu tarafından takdirle ve şerefle karşılandı.

“Çocuklarımızın ve gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz”

500 bütün puan alan iki talebe başta olmak üzere yüzde 1’lik dilime giren 100 talebeyle tüm talebeleri LGS neticelerinde gösterdikleri zafer sebebiyle tebrik eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “MABEM kurslarımız, her geçen sene zafer çıtasını kesintisiz üst seviyelere taşıyan, eğitimde fırsat denkliği prensibiyle şehrimiz genelinde yaşama geçirdiğimiz ehemmiyetli bir eğitim hizmetidir. 2020 LGS neticelerinde de ortaya çıkan zafer, hepimizin göğsünü kabarttı. Gösterdikleri zafer sebebiyle MABEM kurslarımızda eğitim alan tüm evlatlarımızı gözlerinden öpüyor, kendilerini ve ailelerini kutluyorum. Bu bağlamda özveriyle hizmet veren MABEM yönetçilerini ve hoca dostlarımı da ayrıca tebrik ediyorum. Tüm gençlerimize, tüm çocuklarımıza hayal ettikleri niyetlerine erişmelerini diliyorum. Bu yolda onların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı