Gündem

Manisa Büyükşehir Meclisi sosyal mesafeli toplandı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak faalliklerde havai fişek kullanmadıklarını ve bundan sonra da kullanmayacaklarını tekrarladı.

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı bayağı buluşmasında meclis azalarına hitap eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Kentimizin her köşesine en hoş hizmetleri eriştirebilmek için sizlerle beraber büyük gayret sarf ediyoruz. O açıdan bir kere daha Manisalılar ismine hepinize teşekkür ediyorum. 3 Temmuz Cuma günü ülkece hepimizi kedere boğan Sakarya’nın Hendek ilçesinde bir havai fişek fabrikasında patlama alana geldi. Elim vakada yaşamını kaybeden emekçilerimize Allah’tan rahmet, yaralanan emekçilerimize bir kere daha şifa diliyorum. 9 Temmuz Perşembe günü de, patlamanın alana geldiği fabrikada patlamayan cephanelerin tahribi için yapılan çalışmada biri Manisalı evladımız Jandarma Uzman Çavuş Mesut Yazar olmak üzere, 3 askerimiz şehit oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, efkârlı ailelerine ve halkımıza başsağlığı ve sabır diliyorum. Bu acı olayları da göz önünde bulundurarak, daha evvel başta kuşlar olmak üzere bir hayli canlı sıhhatini negatif etkilemesi sebebiyle aktifliklerimizde havai fişek kullanılmaması kararımızı tekrarladık. Allahın İzniyle bu cins acı hadiselerle bir daha karşılaşmamayı beklenti ediyoruz” dedi.

15 Temmuz şehitlerini andı

15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü dolayısıyla şehitleri anan Başkan Ergün, “15 Temmuz 2016 günü FETÖ terör örgütü tarafından yapılmaya çalışılan adi darbe teşebbüsüne aziz halkımızın topyekûn, omuz omuza dur demesinin yıldönümü. Bu vesileyle o kara gecede demokrasimizi korunurken şehit düşen polisimizi, askerimizi ve yurttaşlarımızı bir kere daha rahmetle anıyor, efkârlı ailelerine sabırlar diliyorum. Yüce Allah, halkımıza bir daha böyle acı ve kara günler yaşatmasın. Ülkemizde Türk medyasında sansürün kaldırılmasının sene dönümü olarak her sene 24 Temmuz tarihinde Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlanıyor. Bu vesileyle başta buradaki basın üyeyi kardeşlerim olmak üzere, tüm basın çalışanlarının şimdiden Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu.

Kurban Bayramını kutladı

Ay sonunda kutlanacak olan Kurban Bayramı’nın hayırlar getirmesini dileyen Başkan Ergün, laflarını şöyle noktaladı: “Bu ayın sonunda, başka bir deyişle 31 Temmuz’da Kurban Bayramımızı kutlayacağız. Tüm dünyayı saran koronavirüs salgını sebebiyle Kâbe’nin hac imanına kapalı olması vicdanlarımızı burkuyor. Ben başta sizlerin, Manisalıların ve tüm İslam aleminin bayramını şimdiden tebrik ediyor, bu virüs salgınının bir an evvel son bulmasını yüce Allah’tan diliyorum. Bu duygularla meclis buluşmamızı açıyor, bir kere daha alacak olduğumuz kararların Manisa’mıza hayırlar getirmesini beklenti ediyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu