Gündem

Manisa CBÜ’den 15 Temmuz paneli

2016 senesinde yaşanan alçak darbe teşebbüsünün dördüncü yıldönümü faallikleri kapsamında Moderatörlüğünü Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Abonesi Doç. Dr. Nejdet Bilgi’nin yaptığı, Doç. Dr. Cengiz Çakaloğlu ve Doç. Dr. Ferhat Berber’in konuşmacı olarak katıldığı ‘15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’ adlı oturum tertip edildi.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde reelleşen oturum, pandemi kaideleri kapsamında sosyal mesafe kaidesine uyularak hakikatleşti. Tertip Edilen oturuma Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektör’ü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Baybatur, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel, Rektör Destekçileri Prof. Dr. İpek Özunan, Prof. Dr. Ramazan Gökbunar ile dekanlar, mektep müdürleri, akademik ve yönetimsel personel katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, “Anadolu dünyanın iki yarısını bir araya getiren bir köprü vazifeyi oluşturuyor. Bu topraklarda her zaman birilerinin gözü oldu. Bu toprakları vatan edinmiş bir halk olarak her daim kurnaz ve tetikte olmak gerekiyor. O kanlı gecede devletin ve ulusun bekası şansına gayretten çekinmeyen 251 vatan evladı şehit oldu. Manisa Celal Bayar Üniversitesi olarak, âlemsel, demokratik prensipleri ve Cumhuriyetimizin bedellerini kararlılıkla korunmaya ve bu doğrultuda çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Rektör Ataç’ın açılış konuşmasının ardından Moderatörlüğünü Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Abonesi Doç. Dr. Nejdet Bilgi’nin yaptığı ‘15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’ mevzulu oturuma geçildi. Oturumda MCBÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Kısmı Öğretim Aboneleri Doç. Dr. Cengiz Çakaloğlu ve Doç. Dr. Ferhat Berber darbeler ve 15 Temmuz darbe teşebbüsü sürecinde yaşanan büyümeleri mevzu alan sunumlarını gerçekleştirdi.

Oturum, Rektör Ataç, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Baybatur, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel tarafından, moderatör ve panelistlere teşekkür dokümanı ibrazı yapılmasının ardından son buldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu