Gündem

Manisa’da 15 Temmuz Sancak Koşusu düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü faallikleri kapsamında demokrasi şehitleri hatırasına Manisa’da ‘Sancak koşusu’ tertip edildi. Faallikte hoş görüntüler oluşurken yurttaşlar da bayrağı taşıyan sporcuları beğenileriyle destekledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen, İzmir Sokağı’nden başlayan, Doğu Sokağı, Dr. Sadık Ahmet Sokağı ve Cumhuriyet Alanı rotasında takribî 2 buçuk kmde yapılan Sancak Koşusu, 25 sporcunun katılımıyla hakikatleşti. “Demokrasi şuuru, elden ele taşınan bir sancak yarışıdır” sloganı ile faallikte yer alan sporcular, 15 Temmuz Demokrasi Marşı eşliğinde ay yıldızlı bayrağı elden ele taşıyarak hoş görüntüler oluştururken, yurttaşlar da beğenilerle sporculara dayanak verdi.

Faallikte her bir sporcu, 100 metre koşunun ardından bayrağı dostuna teslim etti. Koşunun son kısmında ise özel sporculardan vücutsal manili Sefa Yurtkölesi bayrağı tekerlekli sandalyesiyle taşıdı. Yurtkölesi, bayrağı Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’e beğeniler eşliğinde teslim etti. Vali Karadeniz, Manisa Gençlik ve Spor Şehir Müdürü Yunus Öztürk’ün de yer aldığı merasimde sporculara katılım dokümanı ibraz ederek teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu