Gündem

Manisa’da 319 yatırım projesi uygulanıyor

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, 2020 seneyi ikinci yarıyılında başka bir deyişle nisan-mayıs-haziran aylarına ait yatırımcı kuruluşlar yarıyıl raporlarına göre Manisa’da 319 kamu yatırım projesinin uygulandığını, bunlardan 296’sının yatırımcı kuruluş, 23’ünün belediyelere ait olduğu ve toplam meblağlarının 8 milyar 171 milyon TL olduğunu söyledi.

2020 seneyi yatırım programı II. yarıyıl uygulama neticelerinin değerlendirilmesi ve koordinasyon çalışmalarının tespitini hedefleyen 2020 seneyi III. Şehir Koordinasyon Heyeti Buluşması Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında, Valilik Brifing Salonunda yapıldı.

Video konferans usulüyle yapılan buluşmada, şehir genelinde yapılan yatırımlar değerlendirildi. Buluşmaya Vali Karadeniz’in yanı gizeme Vali Dayanakçısı Ünal Çakıcı, kaymakamlar, belediye başkanları, alakalı müessese ve yatırımcı kuruluş temsilcileri katıldı.

Toplantı evveli değerlendirmede bulunan Vali Karadeniz, “2020 seneyi ikinci yarıyıl başka bir deyişle nisan-mayıs-haziran aylarında yatırımcı kuruluşlar yarıyıl raporlarına göre şehrimizde 319 kamu yatırım projesi uygulandığı, bunlardan 296’sının yatırımcı kuruluş, 23’ünün belediyelere ait olduğu ve toplam meblağlarının 8 milyar 171 milyon TL olduğu anlaşılmıştır. Projeler için evvelki senelerde 2 milyar 348 milyon TL tüketme yapılmış, 2020 seneyi için bu projelere toplam 833 milyon TL tahsisat parçalamıştır. İkinci yarıyıl sonu itibariyle 310 milyon TL tahsisat tüketilerek, tüketme oranı yüzde 37 olarak reelleşmiştir” biçiminde konuştu.

27 proje tamamlandı

Projelerin 27’sinin bitirildiği, 185’inin devam etmekte olduğunu ifade eden Vali Karadeniz, 24 projenin ihale evresine getirildiğini ve 83 projeye ise henüz arsa, tahsisat ve meşru meseleler sebebiyle başlanamadığını, bu projelerle alakalı çalışmaların da devam ettiğini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu