Gündem

Manisa’da atıl alanlara ‘Kaya Bahçesi’ çalışması

Atıl durumda bulunan alanlarda doğal taş ve kurak iklime dayalı rengarenk çiçeklerle yapılan peyzaj çalışması, vatandaşların da beğenisini topladı.

Dev peyzaj uygulamalarıyla kentte yeşil dokuyu arttıran Manisa Büyükşehir Belediyesi, atıl durumda bulunan küçük alanları da, kaya bahçeleriyle renklendiriyor. Bu kapsamda Yunusemre ilçesi Tarzan Bulvarı, 19 Mayıs Bulvarı, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı ve Birlik Caddesi’nin köşe noktalarda yer alan atıl alanlarda, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı kaya bahçesi çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda, şehrimize bir yandan yeni yeşil alanlardan kazandırırken bir yandan da küçük atıl alanları kaya bahçeleriyle süslüyoruz. Bu kapsamda Yunusemre ilçemizde 4 noktada yeni kaya bahçesi uygulaması gerçekleştirdik. Doğal taşların yanı sıra, kurak iklime dayalı rengârenk çiçeklerle süslenen kaya bahçemizden, vatandaşlarımızdan çok olumlu dönüşler alıyoruz. Bu anlamda tamamladığımız 4 yeni kaya bahçesiyle birlikte, ilimizde yapımını tamamladığımız kaya bahçelerinin sayıları 15 oldu. Öte yandan kaya bahçeleri vatandaşlarımızın yanı sıra, çevre illerin de dikkati çekiyor. Bu konuda ilgili kurumlar bizlerle temasa geçerek, görüş alış verişinde bulunuyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Tiktok takipçi satın al instagram takipçi satın al google.com.tr izmir saç ekim izmir saç ekim merkezi izmir web tasarım web tasarım google seo hizmeti manisa haberler ordu haberler beğeni satın al google seo lesonya görev yap para kazan izmir evden eve nakliyat izmir tentebodrum tente izmir korsan taksi