Gündem

Manisa’da ilk kez bir meslek lisesinde Radyo Televizyon alanı açıldı

Manisa Şehir Ulusal Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Manisa’da liselerde olmayan Radyo-Televizyon alanının bu yıl açıldığı müjdesini verdi.

Manisa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Turgay Dinler ve idare Heyeti azalarını makamında ağırlayan Şehir Ulusal Eğitim Müdürü Dikici, Manisa’nın Yunusemre Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesinde Radyo-Televizyon alanı açılması güzergahındaki arzlarının ilk olarak Şehir İstihdam Heyeti tarafından daha sonra da Bakanlık tarafından uygun görülerek Manisa’daki İş Lisesinde açıldığı müjdesini verdi.

Manisa 30. şehir oldu

Manisa, iş liselerinde Radyo-Televizyon alanı olan ülke genelinde 30’uncu şehir olurken kısım açılan 50’nci mektep de Yunusemre Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

Alanın Manisa’da açılması safhaları hakkında konuşan Şehir Ulusal Eğitim Müdürü Dikici, “Manisa Yunusemre Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’mizde Rayo-Televizyon alanı 30’uncu şehir olarak Manisa’mızda açıldı. Türkiye genelinde 49 adet mektebimizde bu kısım mevcuttu, Manisa alan açılan 50’nci iş lisesi oldu. Bu yıl Manisa Çalışan Gazeteciler Derneği’nin öneriyi ve bu alanın açılması güzergahındaki yazılı arzları yönünde Şehir İstihdam Heyeti’nda alınan pozitif karar sonrası, Ulusal Eğitim Müdürlüğü olarak Bakanlığı’mıza kısım açılması önerimizi yaptık. Bakanlığımız, yaptığımız bu öneriyi kabul etti ve geçtiğimiz hafta Manisa’mızda Radyo Televizyon Alanını lisemizde açtı. Olmayan bir alan, Manisa’da ilk kere iş liselerinde açılan bir alan. Bu anlamda Manisa’mıza hayırlı olmasını beklenti ediyorum. Büyüyen dünyada bağlantının, haberleşmenin üst seviyeye çıktığı, konutlardan çıkmadığımız ama dijital dünyayı, dijital etrafı yoğun olarak kullandığımız vaziyette Radyo Televizyon alanı hem Manisa’mıza hem de tüm gazetecilere hayırlı olsun” dedi.

Dikici, 2020-2021 eğitim öğretim senesinde Yunusemre Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesinde Radyo-Televizyon alanının talebe alacağını laflarına ekledi.

“Şehrimizdeki gazetelerde hazırlık yapmalı”

Manisa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Turgay Dinler ise Manisa’da olmayan bir alanın açılmasında katkı vermiş olmakta dernek yönetimi olarak çok mutlu olduklarını kaydoldu.

Manisa Celal Bayar Üniversitesinde geçtiğimiz sene açılan İrtibat Fakültesi’nin de ilk kere bu sene talebe almaya başlayacağını aktaran dernek başkanı Dinler, bu alana ilgi duyan lise talebelerinin liselerde de eğitim almaları için teşebbüste bulunduklarını ve pozitif sonuçlanmasının Manisa Çalışan Gazeteciler Derneği için şeref verici olduğunu söyledi.

Manisa Çalışan Gazeteciler Derneği’nin 1,5 sene evvel kurulduğunu ve bu müddet içerisinde ehemmiyetli faaliyetler yaptığını kaydolan dernek Başkanı Dinler, Manisa’daki gazetelerin de iş lisesinde Radyo Televizyon alanı okuyan talebeler için hazırlık yapması gerektiğini kaydoldu.

Dernek başkanı Dinler, “Alanda eğitim alan talebeler stajlarını Manisa’mızdaki gazete ve mahallî TV’lerde yapacaklar. Talebelerin stajları için gazetelerdeki bazı dostlarımızın “Akılda Öğreticilik” evraklarını bir an evvel almaları gerekmektedir.” biçiminde konuştu.

Geçtiğimiz sene kapanan gazeteler dolayısıyla işsiz kalan gazetecilere müteveccih İŞKUR yardımlı açtıkları kurs sonrasında 12 gazeteciden 4’ünün Şehzadeler ve Yunusemre Millet Eğitimi Merkezlerinde fiyatlı hoca olarak başvurularının yapıldığını anımsatan dernek başkanı Dinler, derneğin ismine uygun faaliyetler hakikatleştirdiklerini, Manisa’daki gazeteciler için AB ve Prodes proje çalışmalarının devam ettiğine sözlerine ilave etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu