Gündem

Manisa’da korona virüse karşı fırça ile kurban pazarlığı

Manisa Canlı Hayvan Borsası’nda yurttaşlar korona virüs salgını sebebiyle fırça sapını tutarak kurbanlık pazarlığını alevlendi. Fırça sapıyla yapılan kurban pazarlığı renkli görüntülere sahne oldu.

Kurban Bayramı’na rakamlı günler kala ufak ve büyükbaş kurbanlıklar hayvan pazarlarındaki yerini aldı. Hayvan üreticileri yetiştirdikleri kurbanlıkları Manisa’nın Şehzadeler ilçesindeki Canlı Hayvan Borsası’na getirip alıcı beklemeye başladı. Korona virüs salgını sebebiyle maskeli ve sosyal mesafeli pazarlık usullerine ise bir yenisi daha ilave edildi. Manisa’da sıcaklıklı kurban pazarlıkları yapan satıcı ve müşterilerin fırçayı tutarak pazarlık yapmaları renkli görüntüler oluşturdu. Kurbanlık satıcılarından kimileri Covid-19 salgınının maliyetleri etkilediğini ve yurttaşların huzursuz olmasından dolayı kurbanlığa alaka göstermediğini söyledi.

Muş şehrinden Canlı Hayvan Borsası’na kurbanlık getiren Dilaver Aras, “21 tane getirdim. Soran çok alan yok. Bize maliyeti yüksek ama maliyetleri uygun. Gelip soruyorlar. Haftaya alacaklarını söylüyorlar. Biz de bekliyoruz. 10 bin liradan başlıyor, 17 bin liraya kadar maliyetlerim değişiyor. Covid-19 salgını satışları klasik düşürdü. Daha Öncekine göre herkes alamıyor” diye konuştu.

Pazardaki maliyetlerin uygun olduğunu belirten Nazım Koç ise, “Maliyetler şu an ne uygun ne de yüksek ama yaşam koşullarına göre hayvanlar yeniden uygun. Besicilerin sürüklediği emeğe göre sıradan buluyorum. 13-14 bin lira araları kurbanlık arıyorum. Bulamadık ama illaki bulacağız” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı